Jutrzenka wciąż niepokonana [FOTO]

Jutrzenka wciąż niepokonana [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Jarosława Krzemińskiego odniosły szóste zwycięstwo rzędu i pozostają samodzielnym liderem I ligi. Płocczanki tym razem pokonały we własnej hali CHKS Łódź.

Dobrze znamy zawodniczki z Łodzi, miałyśmy do dyspozycji materiał wideo z dwóch spotkań tego zespołu - mówiła na konferencji prasowej Aleksandra Stasiak, najskuteczniejsza zawodniczka Jutrzenki w meczu. - Muszę przyznać, że w pierwszej połowię trochę gubiłyśmy się szczególnie w ataku. Na szczęście ostatecznie poprawiłyśmy swoją grę i wygrałyśmy kolejny mecz.

Płocczanki bardzo dobrze weszły w mecz. Po kilku minutach objęły prowadzenie 3:0. Niestety wystarczyła chwila nieuwagi i nieźle dysponowane tego dnia rywalki doprowadziły do remisu 4:4.

Do 20. minuty pojedynek był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły o korzystny rezultat co było widać w zaangażowaniu wszystkich zawodniczek. W 17. minucie po trafieniu Aleksandry Rędzińskiej było jeszcze 11:9 ale końcówka pierwszej połowy należała już do gospodyń, które odskoczyły na 4 bramki różnicy i schodziły do szatni prowadząc 17:13.

Początek drugiej odsłony to bardzo dobra postawa Anety Chodań, która raz po raz odbijała rzuty zawodniczek z Łodzi. Dobra dyspozycja bramkarki pozwoliła na zwiększenie przewagi płockiego zespołu i doprowadzenie do wyniku 20:13. Taka różnica bramkowa utrzymała się już niemal do końca meczu. W końcówce szansę na grę otrzymała jeszcze Justyna Brudzyńska.

Przez całe spotkanie w ataku Jutrzenki prym wiodła szczególnie Aleksandra Stasiak, która punktowała aż 9 razy. Dobrą skutecznością wykazała się również Paulina Zaremba, która siedmiokrotnie pokonywała bramkarkę z linii 7 metrów.

MMKS Jutrzenka Płock – CHKS Łódź 27:21 (17:13)

Jutrzenka: Pietrzak, Chodań, Brudzyńska – Suarez Ramos 1, Zaremba 7, Homonicka, Salamandra 2, Jagodzińska, Stasiak 9, Woźnica 1, Krysiak 5, Rędzińska 2.