Reklama

Jutrzenka pozostaje w pierwszej lidze

Opublikowano:
Autor:

Jutrzenka pozostaje w pierwszej lidze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport – W sezonie 2013/2014 drużyna Jutrzenki będzie grała w pierwszej lidze – powiedział w rozmowie z Portalem Płock Leszek Sołodko, sekretarz Kolegium Ligi.

W sezonie 2013/2014 drużyna Jutrzenki będzie grała w pierwszej lidze – powiedział w rozmowie z Portalem Płock Leszek Sołodko, sekretarz Kolegium Ligi.

Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, wspieranych przez zajmującego się szkoleniem bramkarek Jarosława Krzemińskiego, w sezonie 2012/2013 zajęła ostatnie, dziesiąte miejsce ze skromnym, sześciopunktowym dorobkiem. Okazuje się jednak, że nie oznacza to wcale degradacji do drugiej ligi.

– Owszem zespół z Płocka zajął ostatnie miejsce w rozgrywkach, ale trzeba pamiętać, że dwie drużyny wycofały się z pierwszej ligi. Jedna tuż przed sezonem, a jedna w trakcie jego trwania – powiedział nam Leszek Sołodko. – Z czterech drużyn, które wywalczyły pierwsze miejsca w swoich grupach drugiej ligi, tylko dwie były zainteresowane awansem. I właśnie one uzupełnią stawkę pierwszoligowców do dwunastu zespołów.


Decyzja podjęta przez Kolegium Ligi nie jest jednoznaczna z grą płocczanek na zapleczu PGNiG Superligi. Do tego bowiem potrzebna jest jeszcze wola samych zainteresowanych. – Oczywiście, skoro mamy możliwość gry w pierwszej lidze, trudno byłoby z niej nie skorzystać – powiedział Portalowi Płock wiceprezes AZS PWSZ Jutrzenka Piotr Dąbrowski. – Musimy jednak dokładnie przeanalizować miniony sezon i osiągane wyniki. Niewykluczone, że będziemy musieli podjąć kilka decyzji personalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE