Jutrzenka Płock rozbiła Volkswagena

Jutrzenka Płock rozbiła Volkswagena - Zdjęcie główne

Sport W meczu 16. kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet w hali Chemika AZS PWSZ Jutrzenka Płock wysoko pokonała ostatnią drużynę w tabeli AZS AWF Volkswagen Poznań 31:19 (13:11).

Dla wielu zawodniczek Jutrzenki był to generalny sprawdzian przed rozpoczynającymi się we wtorek 6 marca mistrzostwami Polski juniorek w Orlen Arenie. Dlatego od początku meczu z poznaniankami dało się zauważyć, że gospodynie będą chciały wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. Stąd wyrównana pierwsza połowa i wynik tylko 13:11 do przerwy.

W drugiej części płocczanki włączyły piąty bieg, zdobyły 18 bramek tracąc tylko 8 i nie pozostawiły złudzeń ekipie pewnego już spadkowicza z I ligi. Cieszy również powrót do zdrowia po kontuzjach kołowej Kingi Przybysz i bramkarki juniorek Pauliny Sirojć, które co prawda nie wystąpiły w meczu, ale pojawiły się na rozgrzewce.

W następnej kolejce Jutrzenka pauzuje. Kolejny mecz ligowy podopieczne Jarosława Stawickiego rozegrają w Płocku z MKS MOS Gniezno 24 marca.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – AZS AWF Volkswagen Poznań  31:19 (13:11)

Jutrzenka: Marta Pietrzak, Rakowska Marta – Martyna Jasińska, Aleksandra Kotarska,  Edyta Charzyńska (1), Sylwia Neitsch (5), Marta Klucznik, Anna Janiszewska (1), Natalia Laskowska (3), Paulina Zaremba (7), Paulina Jankowska (5), Marta Krysiak (6), Aleksandra Rędzińska (3), Aleksandra Majak, Aleksandra Dąbrowska

Kadra szkoleniowa: Jarosław Stawicki - trener, Marek Przybyszewski - II trener,  Jarosław Krzemiński – trener bramkarek

Volkswagen Poznań: Gała Magdalena, Pawlak Florentyna, Cierech Marta – Matyja Katarzyna,  Wasiak Agata (8), Król Monika, Kwiecień Agnieszka (5), Łyszczyk Marta (4), Karasiewicz Maja (1), Peda Karolina, Duzowska Monika (1)

Kadra szkoleniowa: Stanisław Igiel - trener.