Jutrzenka miażdży. Przyjadą Chilijki [FOTO]

Jutrzenka miażdży. Przyjadą Chilijki [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Jarosława Krzemińskiego wygrały ostatni mecz rundy jesiennej i pozostały samotnym liderem II ligi. Płocczanki tym razem zdeklasowały AZS Uniwersytet Warszawski.

Przed meczem miało miejsce podpisanie porozumienia, na mocy którego płocki klub rozpocznie współpracę z fundacją Marco Oneto - piłkarza ręcznego Orlen Wisły Płock. Już latem do Płocka przyjadą dwie młode zawodniczki z Chile, które będą trenowały z juniorkami Jutrzenki. Dodatkowo do naszego miasta zawita 28-letni trener z tego samego kraju.

Już po kwadransie gry obu drużyn było jasne, że zwycięzcą tego pojedynku będą gospodynie. Płocczanki w przeciągu kilkunastu minut rzucili 8 bramek i nie straciły żadnej. Taki obrót spraw pozwolił na wypracowanie solidnej zaliczki i prowadzenie 9:1. Z minuty na minutę Jutrzenka udowadniała, że z całą pewnością zasłużyła na miano jedynego niepokonanego zespołu w tym sezonie na parkietach II ligi. Zawodniczki uspokoiły mocno grę i kontrolowały korzystny rezultat aż do końca meczu.

W drugiej części trener Jarosław Krzemiński dał pograć zawodniczkom, które nie miały zbyt wiele szans, w poprzednich meczach, na pokazanie swoich umiejętności. Szczególnie dobrze zaprezentowała się Justyna Brudzyńska, która zanotowała kilka skutecznych interwencji. Z niezłej strony pokazała się również Kamila Wójciak, autorka dwóch bramek w końcówce. Warszawianki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze grające płocczanki, które co chwilę powiększały swoją przewagę. Ostatecznie mecz zakończył imponującym zwycięstwem 35:19.

Jutrzenka po pierwszej rundzie rozgrywek lideruje tabeli II ligi. Apetyty kibiców na awans na zaplecze Superligi są duże, jednak trener i zawodniczki podkreślają, że priorytetem na ten sezon jest zbudowanie silnego zespołu. - W dalszym ciągu nasze podejście do awansu jest bardzo ostrożne - powiedział szkoleniowiec po meczu. - Chcemy wygrywać w każdym spotkaniu i zależy nam na jak najwyższej lokacie. Później zobaczymy co z tego wyjdzie, jeśli będą możliwości organizacyjne i finansowe. Ale o to trzeba już pytać zarząd. Nam najbardziej zależy, aby sportowo cały czas podnosić poziom tej drużyny.

Teraz Jutrzenkę czeka długa przerwa w rozgrywkach. W rundzie wiosennej szczypiornistki w Płocku będziemy mogli oglądać tylko raz, ponieważ reszta spotkań zostanie rozegrana na wyjeździe.

MMKS Jutrzenka Płock – AZS Uniwersytet Warszawski 35:19 (18:9)

Jutrzenka: Pietrzak, Chodań, Brudzyńska – Suarez Ramos 3, Zaremba 6, Homonicka 2, Salamandra 1, Jagodzińska, Stasiak 3, Woźnica, Krysiak 5, Rędzińska 5, Muras 4, Pawłowska 2, Dudek 2, Wójciak 2.