Jutrzenka i SMS poniżej oczekiwań w swoich meczach I ligi [FOTO]

Jutrzenka i SMS poniżej oczekiwań w swoich meczach I ligi [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Jarosława Krzemińskiego odniosły trzecią porażkę z rzędu w tym sezonie rozgrywek I ligi kobiet. Zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego po bardzo zaciętym wyjazdowym meczu podzieliły się punktami z Samborem Tczew.

Początek spotkania w Płocku był dobry dla Jutrzenki. Gospodynie mocno zaskoczyły AZS swoją szybką grą i po kilku minutach prowadziły 5:3. Niestety kolejne 4 trafienia padły łupem gości, którzy odrobili straty i zyskali dwubramkową przewagę. Na około 10 minut przed końcem Jutrzenka mocno skomplikowała sobie sprawę grą w osłabieniu, którą bez problemów wykorzystał AZS. W pewnym momencie warszawianki prowadziły już 12:7, na szczęście w końcówce pierwszej części udało się minimalnie odrobić straty i doprowadzić do wyniku 10:13.

Jutrzenka w drugiej połowie kilka razy dochodziła przeciwniczki na jedną bramkę, jednak brakowało tego ostatniego trafienia, które dało by remis i szansę na zwycięstwo. AZS korzystając z prostych błędów gospodyń zdołał wypracować sobie większą przewagę i spokojnie kontrolować przebieg meczu do samego końca. Ostatecznie płocczanki przegrały 23:29 i po raz trzeci w tym sezonie schodzą z parkietu pokonane. Jutrzenka w tym sezonie nie zdobyła jeszcze punktów i z pustym kontem zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Zdecydowanie bardziej zacięte spotkanie odbyło się w Tczewie gdzie miejscowy Sambor podejmował SMS ZPRP Płock. Gospodynie w tym sezonie jeszcze nie wygrały i to zawodniczki z Płocka były murowanym faworytem do zwycięstwa.

Obie drużyny od samego początku pokazywały, że tego dnia są na podobnym poziomie. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe niż dwubramkowe prowadzenie. Prym w ataku SMS-u wiodła Sanderkiewicz, która w całym spotkaniu 7 razy wpisywała się na listę strzelczyń. Tuż za nią uplasowała się skrzydłowa - Żaneta Lipok, autorka 6 trafień. Mecz zakończył się remisem po 27. To pierwsze punkty w tym sezonie dla Sambora. SMS z trzema punktami na koncie zajmuje 6. lokatę w tabeli.

MMKS Jutrzenka Płock – AZS AWF Warszawa 23:29 (10:13)

Jutrzenka: Chodań, Prus – Pawłowska 4, Stasiak, Homonicka 5, Dąbrowska 3, Warda 5, Rędzińska 1, Maruszewska 3, Zaremba 1, Bałdyga 1.

Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 27:27 (14:14)

SMS ZPRP: Zima - Senderkiewicz 7, Lipok 6, Klaudia Cygan 5, Szołtysek 3, Nosek 3, Maciejewska 2, Grabińska 1, Wdowiak, Kasia Cygan, Pietras, Urbańska.