Juniorzy Wisły zdemolowali przeciwników

Juniorzy Wisły zdemolowali przeciwników - Zdjęcie główne

Sport Drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego okazała się bezkonkurencyjna w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Płocczanie awansowali do turnieju finałowego, wysoko wygrywając wszystkie mecze rozgrywane w Orlen Arenie.

Pierwszym rywalem płocczan był GSPR Gorzów Wielkopolski. Do przerwy goście walczyli bardzo ambitnie, dzięki czemu po 30 minutach gry mogli cieszyć się z remisu. Początek drugiej połowy rozwiał jednak marzenia gorzowian o korzystnym dla nich rezultacie. Gracze Wisły zdobyli osiem bramek, tracąc zaledwie jedną, co dało im możliwość spokojnej gry do końcowej syreny.

Wyniki meczów z Siódemką Chełmek i Kusym Szczecin były niemal takie same. W obu młodzi nafciarze stracili po 24 bramki, w pierwszym zdobywając 37, a w drugim 39. Spotkanie z Kusym zaczęło się od prowadzenia 13:0. Co ciekawe, jednego z goli zdobył bramkarz Adam Morawski, przerzucając piłkę przez całe boisko. Drugim zespołem, obok Wisły, który wywalczył awans do turnieju finałowego, był UKS Siódemka Chełmek.