Juniorzy w złocie, juniorki na piątkę

Juniorzy w złocie, juniorki na piątkę - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręczni Wisły zdobyli mistrzostwo Polski juniorów, pokonując w finale KSSPR Końskie. Piąte miejsce w MPJ wywalczyły zawodniczki Jutrzenki, które w deydującym meczu rozprawy się z Sośnicą Gliwice.

Spotkanie finałowe juniorów rozpoczęło się pod dyktando podopiecznych trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego rozpoczęli od wyraźnego prowadzenia, chwilami sięgającymi nawet ośmiu bramek. Po pierwszych 30 minutach było 15:9 dla zespołu z Płocka.

Po zmianie stron przewaga Wisły zaczęła niebezpiecznie topnieć. Wisła przegrywała już tylko jednym golem. Na szczęście końcówka należała do ekipy z Płocka, która wygrała 28:24.

Bardzo dramatyczny był mecz o piąte miejsce Mistrzostw Polski Juniorek. Ekipa AZS PWSZ Jutrzenka po pierwszych trzydziest minutach prowadziła z Sośnicą Gliwice 15:13. Po przerwie oba zespoły stworzyły pełne emocji widowisko, w którym ostatnie zdanie należało do podopiecznych trenerów Marka Przybyszewskiego i Jarosława Stawickiego, które wygrały 26:25.