Juniorzy ORLEN Wisły Płock Mistrzami Polski!

Juniorzy ORLEN Wisły Płock Mistrzami Polski!  - Zdjęcie główne

SportPo pojedynku, w którym emocji nie brakowało, juniorzy ORLEN Wisły Płock pokonali zespół Siódemka-Huras Legnica 26:25 i zostali mistrzami Polski.

Początek należał do graczy z Legnicy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 6:4. Ale już po kolejnych minutach meczu płocka drużyna w niecałe 10 minut zdobyła sześć bramek, w dodatku skutecznie przez pewien czas tamując przeciwnika. Ostatecznie oponenci Nafciarzy zaczęli odrabiać straty i pierwsza połowa pokazała, że obie drużyny będą zaciekle walczyły o mistrzowski tytuł. Po zmianie stron sporo pracy było w obronie, kibice już nie tak często mogli obserwować bramki. Po 40 minutach sytuacja wyglądała coraz lepiej, płocczanie wyszli na prowadzenie 20:16. W 57 minucie meczu zawodnicy z Legnicy zwiększyli swój wynik. Mikołaj Czapliński nie dał za wygraną, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zespół z Legnicy walczył jednak do końca. Nafciarze udało się wywalczyć rzut karny. Czapliński ponownie trafił. Przeciwnicy nie mieli już czasu, aby odrobić straty.

Mecz zakończył się wynikiem 25:26.

Skrzydłowy, który w tym tygodniu zadebiutował w I drużynie Nafciarzy, Mikołaj Czapliński strzelił 21 bramek, zostając najlepszym strzelcem turnieju.