Reklama

Juniorki Jutrzenki nie dały szans rywalkom

Opublikowano:
Autor:

Juniorki Jutrzenki nie dały szans rywalkom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jutrzenka Płock i Sambor Tczew zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Z rozgrywkami pożegnała się Dwójka Łomża.

Jutrzenka Płock i Sambor Tczew zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Z rozgrywkami pożegnała się Dwójka Łomża.

Turniej ćwierćfinałowy tegorocznej edycji MPJ rozgrywany był w Płocku. Faworytem imprezy rozgrywanej w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 była Jutrzenka, która w poprzednich dwóch edycjach mistrzostw zajmowała piąte miejsce.

Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się zespoły Jutrzenki i Sambora Tczew. Pierwszy kwadrans meczu był niesamowicie wyrównany. Niemal cały czas toczyła się ostra walka bramka za bramkę. Chociaż miejscowe zdołały w pewnym momencie wypracować sobie dwubramkową przewagę, jednak straciły ją stosunkowo szybko.

Dopiero zdobycie pięciu kolejnych bramek pozwoliło podopiecznym trenerów Marka Przybyszewskiego i Jarosława Stawickiego uzyskać niewielką przewagę. To jednak wystarczyło, aby przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i powoli, ale systematycznie powiększać różnicę. Kiedy zabrzmiała syrena oznaczająca koniec pierwszej połowy, Jutrzenka prowadziła sześcioma golami.

Po zmianie stron zespół z Płocka nie zamierzał forsować szaleńczego tempa, ale raczej skupił się na utrzymywaniu bezpiecznej dla siebie różnicy bramek. Wprawdzie w pewnym momencie Jutrzenka odskoczyła rywalkom nawet na dziewięć oczek, ale tczewianki odrobiły część strat i przed końcową syreną zdołały zredukować swoją stratę do sześciu oczek.

Bardzo dobrze rozpoczął się mecz z Samborem dla Dwójki Łomża. Ale dobra passa łomżynianek skończyła się po kwadransie gry. Gdy tczewianki zaczęły dokładniej wypełniać polecenia swojego trenera, szybko wypracowały sobie przewagę, która dała im niezbędny spokój i luz w grze. A ośmiobramkowa wygrana Sambora jednoznacznie wskazuje, który zespół miał w tym meczu więcej atutów.

Jutrzenka bardzo szybko uzyskała w spotkaniu z Dwójką kilkubramkową przewagę. I najwyraźniej dały się uśpić łatwym początkiem. Jednak zawodniczki z Łomży zdawały sobie sprawę, że porażka z gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego zamknie im drogę do półfinału MPJ. Zaczęły więc gonić wynik, dzięki czemu zdołały nawet wyjść na prowadzenie. Nie na długo jednak. Płocczanki po chwilowym przestoju poukładały swoją grę i w końcówce pierwszej połowy wypracowały sobie trzybramkową przewagę.

W drugiej części spotkania powoli, ale systematycznie rosła przewaga Jutrzenki. Zawodniczki z Płocka w pełni kontrolowały już to, co działo się na boisku, definitywnie pozbawiając ekipę Dwójki złudzeń o awansie do półfinału MPJ.

MMKS Jutrzenka Płock – MKS Sambor Tczew 33:27 (18:12)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska – Pawłowska 2, Waszkiewicz 2, Mokrzka 9, Trzaska 2, Salamandra, Gieras 1, Stasiak 8, Woźnica, Borysławska 7, Dyszkiewicz 2

Sambor: M. Znajdek, Frankowska – Jędrycha 2, Majorowska 1, Kajtek 3, Wańczyk 1, Hanzel, Majocha 1, Gwizdalska 7, D. Znajdek 1, Orzłowska 11, Syska

GUKS Dwójka Łomża – MKS Sambor Tczew 26:34 (12:17)

Dwójka: Bałdowska, Kamińska – Aleksandra Szymborska, Borawska 1, Rutkowska, Zacny 1, Amanda Szymborska 12, Nocuń 2, Bednarska, Konert 5, Dymek, Matysek 5

Sambor: M. Znajdek, Frankowska – Hanzel 1, D. Znajdek 4, Majorowska, Wańczyk 7, Jędrycha, Gwizdalska 5, Orzłowska 10, Suska 1, Kajtek 5, Majocha 1

MMKS Jutrzenka Płock – GUKS Dwójka Łomża 34:25 (17:14)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska – Pawłowska, Waszkiewicz 4, Trzaska 5, Salamandra, Gieras 5, Stasiak 8, Woźnica, Borysławska 8, Dyszkiewicz 4

Dwójka: Bałdowska, Kamińska – Aleksandra Szymborska, Borawska 1, Rutkowska, Zacny 1, Amanda Szymborska 8, Nocuń 8, Bednarska, Konert 2, Dymek 1, Matysek 4

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE