Jest godny następca byłego kapitana Wisły

Jest godny następca byłego kapitana Wisły - Zdjęcie główne

SportWisła Płock w ostatnim dniu letniego obozu przygotowawczego zmierzyła się z Bytovią Bytów. Trzecia gra kontrolna zakończyła się pierwszym zwycięstwem nafciarzy.

Gra Wisły, w stosunku do dwóch poprzednich sparingów, wyglądała zdecydowanie lepiej. Od pierwszych do ostatnich minut stroną przeważającą byli zawodnicy trenera Marcina Kaczmarka. Co prawda Bytovia stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, jednak znakomicie funkcjonował blok defensywny, który niweczył plany podopiecznych Tomasza Kafarskiego.

Pierwszy gol dla nafciarzy padł w 18. minucie. Bramkarz Bytovii nieprzepisowo zatrzymywał Piotra Darmochwała w obrębie pola karnego, co zaowocowało jedenastką dla płocczan. Do piłki podszedł Jakub Bąk, który okazał się godnym następcą Krzysztofa Janusa, do niedawna etatowego egzekutora rzutów karnych i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Bytowa.

Początek drugiej połowy to lekka przewaga Bytovii. Nasi ligowi rywale dwoili się i troili, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie naszej defensywny. Odpowiedź Wisły w 84. minucie ustaliła wynik spotkania. Gola na 2:0 zdobył Mikołaj Lebedyński.

Wisła kolejny sparing rozegra już w najbliższą sobotę 18 lipca na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Przeciwnikiem nafciarzy będzie Olimpią Grudziądz, ponieważ GKS Bełchatów wycofał się z gry kontrolnej.

Wisła Płock - Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

1:0 Jakub Bąk (18. rzut karny)
2:0 Mikołaj Lebedyński (84.)

Wisła: Seweryn Kiełpin (46' Bartosz Kaniecki) -  Cezary Stefańczyk (46' Patryk Stępiński), Przemysław Szymiński (65'  Marko Radić), Marko Radić (46'  Bartłomiej Sielewski), Arkadiusz Reca (46' Fabian Hiszpański) - Maksymilian Rogalski (46'  Maciej Kostrzewa), Piotr Mroziński (46' Piotr Wlazło) - Piotr Darmochwał (46'  Damian Piotrowski),  Dimitar Iliev (65'  Lukas Kubus), Jakub Bąk (65'  Arkadiusz Reca) - Wojciech Łuczak (46'  Mikołaj Lebedyński).

Żółta kartka: Rogalski.