Reklama

Jest dyrektor akademii. Pierwszy krok w prowadzeniu realnego szkolenia młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Jest dyrektor akademii. Pierwszy krok w prowadzeniu realnego szkolenia młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trudno dziś w zespołach Ekstraklasy czy I ligi znaleźć zawodników, którzy piłkarskie szlify zbierali w szkółce Wisły Płock. Mówiąc krótko: praca z młodzieżą przy Łukasiewicza 34 nie dawała niemal żadnych efektów, a wychowankowie o ile grają w piłkę, robią to na poziomie III lub IV ligi. Powierzenie Markowi Brzozowskiemu funkcji dyrektora akademii ma być pierwszym krokiem w poprawie sytuacji.

Trudno dziś w zespołach Ekstraklasy czy I ligi znaleźć zawodników, którzy piłkarskie szlify zbierali w szkółce Wisły Płock. Mówiąc krótko: praca z młodzieżą przy Łukasiewicza 34 nie dawała niemal żadnych efektów, a wychowankowie o ile grają w piłkę, robią to na poziomie III lub IV ligi. Powierzenie Markowi Brzozowskiemu funkcji dyrektora akademii ma być pierwszym krokiem w poprawie sytuacji. 

Ilu zawodników wychowanych przy Łukasiewicza 34 gra na poważnym poziomie w piłkę nożną? Wymienić można Łukasza Sekulsiego, Bartłomieja Sielewskiego, Adama Radwańskiego i Marcela Zapytowskiego. Kilku zawodników, jak np. Fabian Hiszpański czy Krystian Pomorski grają w II-ligowych klubach. Poza tym pustynia. Od wielu lat kształcenie adeptów futbolu w Płocku kuleje. Z pewnością nie pomaga fakt, że II zespół od lat ugrzązł w IV lidze, podczas gdy najlepsze kluby jak Lech Poznań czy Śląsk Wrocław mają rezerwy na poziomie II ligi. 

Jednym z priorytetów prezesa Tomasza Marca niewątpliwie jest poprawa sytuacja. W lipcu stery II zespołu objął Marek Brzozowski, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem nabytym w Escoli Warszawa. Teraz Brzozowski został także dyrektorem akademii Wisły Płock. 

- Od dłuższego czasu szukaliśmy odpowiedniego kandydata na stanowisko dyrektora ds. szkolenia młodzieży w Wiśle Płock. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że bez podjęcia pewnych działań nie będziemy w stanie wykonać kolejnego kroku w rozwoju akademii. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma kandydatami, ale po szczegółowej analizie oraz wielu obserwacjach, podjęliśmy decyzję, że najlepszą osobą do tej roli będzie Marek Brzozowski. Posiada on niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym jest w stanie podnieść poziom szkolenia młodzieży w naszym klubie - powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec. 

W klubie są zadowoleni z dotychczasowej pracy Brzozowskiego. Chodzi nie tylko o wyniki osiągane przez jego podopiecznych w IV lidze, ale też włączanie do treningów utalentowanych nastolatków ze Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego. 

- Osiem lat w Escoli to ważny okres dla mnie, jeśli chodzi o kształtowanie warsztatu trenerskiego. Miałem okazję przez wiele lat pracować z trenerami z Hiszpanii i taki "szlif" hiszpański we mnie jest. Chciałbym, żeby akademia Wisły Płock miała swój styl, żebyśmy za kilkanaście miesięcy mogli powiedzieć, że drużyny Wisły mają swoje DNA i że grają futbol bardzo uporządkowany i zarazem miły dla oka - mówi dyrektor Brzozowski. 

Szkolenie w sporcie to jednak niezwykle skomplikowana materia. Realne efekty pracy Marka Brzozowskiego będzie można ocenić za kilka lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE