Hiszpanie bez szans. Komplet zwycięstw Nafciarzy

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Hiszpanie bez szans. Komplet zwycięstw Nafciarzy - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

SportW ósmym meczu Ligi Europejskiej piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali w Orlen Arenie z Abanca Ademar Leon 29:22 (15:11).

Przed potyczką w Płocku wiadomo było, że Ademar to najsilniejszy rywal w grupie, w którym trenerem jest były trener Wisły Manolo Cadenas, a na kole gra wychowanek Nafciarzy Mateusz Piechowski.

Zespół z Płocka w sobotni wieczór byli zdecydowanie lepsi od ekipy Manolo Cadenasa. Na początku walka była wyrównana, w pewnym momencie było 8:8. Ale w następnych minutach gospodarze byli skuteczniejsi, dokładniejsi i do przerwy po kontrze Lovro Mihica prowadzili już 15:11.

Po 10 minutach drugiej połowy płocczanie wygrywali już 21:16 i trener Manolo Cadenas poprosił o czas. Niewiele to pomogło, a przy stanie 22:17 karnego obronił 40-letni Marcin Wichary!

Gospodarze kontrolowali mecz, ostatecznie wygrali różnicą siedmiu bramek. Już we wtorek rewanż w Hiszpanii.

- Od 25. minunty Wisła była od nas lepsza w każdym elemencie, siedem bramek odzwierciedla różnicę - przyznał po meczu Manolo Cadenas.

Orlen Wisła Płock - Abanca Ademar Leon 29:22 (15:11)

Najwięcej bramek doa Wisły: Serdio 6, Szita 6, Mihić 5