Reklama

Historyczny sezon szczypiorniaka kobiet

Opublikowano:
Autor:

Historyczny sezon szczypiorniaka kobiet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po raz pierwszy w historii płockiej piłki ręcznej w pierwszej lidze kobiet grać będą dwa zespoły z Płocka – MMKS Jutrzenka oraz SMS.

Po raz pierwszy w historii płockiej piłki ręcznej w pierwszej lidze kobiet grać będą dwa zespoły z Płocka – MMKS Jutrzenka oraz SMS.

Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, wspieranych przez Jarosława Krzemińskiego (opiekuna bramkarek) ma przed sobą trzeci sezon w pierwszej lidze. Drużyna, która wcześniej występowała jako AZS PWSZ Jutrzenka, po rozstaniu się ze sponsorem tytularnym zmieniła nazwę na MMKS Jutrzenka.

W ekipie doszło również do poważnych zmian personalnych. Kilka zawodniczek zrezygnowało z gry, a ich miejsce zajęły szczypiornistki, które jeszcze w sezonie 2012/2013 występowały w drużynie juniorek młodszych. Są wśród nich Karolina Mokrzka, Aleksandra Stasiak i Patrycja Gieras, które mają całkiem realne szanse na walkę o miejsca w pierwszym składzie.

Gra Jutrzenki powinna opierać się głównie na Monice Obrębalskiej, Dominice Waszkiewicz, Martynie Borysławskiej, Edycie Charzyńskiej, Marcie Krysiak oraz wspominanych już wcześniej Mokrzkiej, Stasiak i Gieras. Sztab szkoleniowy z niecierpliwością oczekuje na powrót do gry leczących kontuzje Marty Pietrzak i Aleksandry Rędzińskiej. Obie powinny być bardzo poważnymi wzmocnieniami drużyny.

Jutrzenka sezon 2013/2014 rozpocznie od meczu z AZS UMCS Lublin. Płocczanki niedawno zmierzyły się z tą drużyną podczas turnieju, w którym pełniły rolę gospodarza. Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego okazała się nieznacznie lepsza, wygrywając 23:21 (13:11). Powtórka wyniku w meczu, który odbędzie się w sobotę 21 września o 15 w hali Chemika mile widziana.

We wrześniu rozpoczęła działalność w Płocku Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przy ZST 70 utworzono klasy dziewcząt o profilu piłki ręcznej. Uczące się tam dziewczyny stanowić będą trzon zespołu zgłoszonego do pierwszoligowych rozgrywek. Są wśród nich zawodniczki, które niedawno występowały reprezentacji Polski uczestniczącej w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy: Klaudia Dworczak, Patrycja Świerżewska, Aleksandra Kwiecińska, Gabriela Urbaniak, Karolina Sarnecka i Dagmara Nocuń. O pechu może mówić Lucyna Trzczak. Podstawową zawodniczkę kadry z występu w MME wyeliminowała kontuzja.

Urazy są zresztą poważnym problemem trenerów Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Marszałka. W ostatnich dniach urazu doznała utalentowana środkowa rozgrywająca Aleksandra Rosiak, a Wiktoria Hajduk przeszła dwie operacje dłoni. SMS Płock swój pierwszy mecz w pierwszej lidze rozegra w sobotę 21 września o 16 w Obornikach Wielkopolskich z miejscowym SKF KPR Sparta.

Kibice w Płocku już teraz zacierają ręce na myśl o czekających ich dwukrotnie w tym sezonie derbach naszego miasta. Pierwszy mecz między obiema płockimi drużynami został zaplanowany na 11. kolejkę, która powinna odbyć się 14/15 grudnia. Gospodarzem będzie SMS. Rewanż na boisku Jutrzenki ma zostać rozegrany 11 maja.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE