Grają o awans do półfinałów

Grają o awans do półfinałów - Zdjęcie główne

SportW sparingowym meczu pierwszoligowe szczypiornistki Jutrzenki Płock pokonały w hali Chemika drugoligową Ochotę Warszawa 29:26. A już w weekend odbędą się w Płocku ćwierćfinały mistrzostw Polki juniorek i juniorów.

W sparingowym meczu pierwszoligowe szczypiornistki Jutrzenki Płock pokonały w hali Chemika drugoligową Ochotę Warszawa 29:26. A już w weekend odbędą się w ocku ćwierćfinały mistrzostw Polki juniorek i juniorów.

Tydzień wcześniej podczas turnieju w stolicy wynik był identyczny, ale uzyskany w regulaminowym czasie gry. Wczoraj w Chemiku grano najpierw 2x30 minut. - W każdej połowie seniorki i juniorki wystąpiły w naszych barwach po kwadransie – mówi trener Jutrzenki Jarosław Stawicki. - Po 60 minutach był remis, więc zagraliśmy 15 minut dogrywki i zdołaliśmy wypracować trzybramkową przewagę, skończyło się wynikiem 29:26.

Rundę wiosenną pierwszej ligi Jutrzenka rozpocznie 9 lutego w Płocku w hali Chemika z MKS Słupia. Ale już w najbliższy weekend, w dniach 1-3 lutego, w naszym mieście odbędzie się ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorek z udziałem Jutrzenki, ekip z Kwidzyna, Nowego Sącza oraz Lublina. Płocczanki liczą na miejsce w czołowej dwójce, dające awans do półfinału.

Terminarz turnieju w Chemiku:
- piątek 1 lutego: MKS Olimpia Beskid Gór Stal Nowy Sącz - MTS Kwidzyn (godz. 18), AZS PWSZ Jutrzenka Płock - SKF Sprinter Lublin (godz. 16)
- sobota 2 lutego: Lublin - Nowy Sącz (godz. 10), Jutrzenka - Kwidzyn (godz. 12)
- niedziela 3 lutego: Kwidzyn - Lublin (godz. 10), Jutrzenka - Nowy Sącz (godz. 12).

W najbliższy weekend w ćwierćfinale MP zagrają także juniorzy Wisły Płock. Przeciwnikami będą ekipy SPR Pogoń 1945 Zabrze, SPR Stal Mielec i M-GTS Siódemka Ozimek. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny, a zwycięzca zostanie gospodarzem tego turnieju. To cel Nafciarzy.

Harmonogram spotkań w Orlen Arenie:
Piątek: godz. 17 - Pogoń Zabrze - Stal Mielec, 19 - Wisła Płock - Siódemka Ozimek
Sobota: 12.30 - Siódemka Ozimek - Pogoń Zabrze, 14.30 Wisła Płock - Stal Mielec
Niedziela: 10 - Stal Mielec - Siódemka Ozimek, 12 - Wisła Płock - Pogoń Zabrze