Finał Garmin Iron Triathlon w Płocku [FOTO]

Finał Garmin Iron Triathlon w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW niedzielę, 20 września, w Płocku odbył się finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Najlepsi zawodnicy zmierzyli się na trzech dystansach - niestety bez udziału publiczności.

W niedzielę, 20 września, w Płocku odbył się finał cyklu Garmin Iron Triathlon.  Najlepsi zawodnicy zmierzyli się na trzech dystansach - niestety bez udziału publiczności.

Płock ponownie stał się areną zmagań dla triathlonu. To tu wystartował finałowy bieg cyklu Garmin iron Triathlon. Impreza, która miała odbyć się pierwotnie 17 maja, z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na 20 września. Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła także inne restrykcje - uczestnicy przyjechali do Płocka bez osób towarzyszących, a śmiałków nie dopingowała publiczność. Pomimo tego zawody zorganizowano.

Zgodnie z planem impreza odbyła się na kilku dystansach. Zawody rozpoczęły się na Sobótce startem na dystansie 1/2 IM (to jednocześnie mistrzostwa Polski), o 9.15 ruszyli zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a o 11 i 11.30 - na dystansie 1/4 IM. Na tych samych długościach wystartowały sztafety. Trasa poprowadzona została od Sobótki, przez Wzgórze Tumskie na starówkę, gdzie ustawiona została meta.

Przypomnijmy, klasyczny Ironman (IM) to 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i ponad 42 km, biegu. I tak na dystansie 1/2 IM najlepszy okazał się Tomasz Brembor z KS AZS-AWF Katowice, który z czasem 03:49:41 przybiegł na metę jako pierwszy. Drugi był Kacper Stępniak z Tri-Team Rumia - czas 03:53:16. Trzeci na linię mety wbiegł Igor Siódmiak (7PRO Siódmiak Team) z czasem 03:54:50.

Zacięta walka odbyła się także na dystansie 1/8 IM. Tu najlepszym, z czasem 01:10:00, okazał się Rafał Wicher. Tuż za nim bieg ukończył Łukasz Dąbrowski (01:10:43), trzeci był Krzysztof Litwiniuk (01:10:56).

Z kolei Filip Szymoniak jako pierwszy ukończył dystans 1/4 IM z czasem 02:04:54. Za nim linię mety przeciął Dominik Bogdanowicz (02:06:37). Trzeci - Maciej Ogrodnik (02:07:53).

Na identycznych dystansach rozegrano także zawody w sztafecie. Na dystansie 1/2 IM najlepsi okazali się Marcin Bartoszewski, Justyna Burska i Arkadiusz Marchwicki (04:17:23). W sztafecie 1/8 IM Tomasz Pomierny, Michał Majka i Filip Szołowski, czyli Labosport Team (01:11:01). a na dystansie 1/4 IM Jarosław Matacz, Mariusz Stępczyński i Marek Zych (Szwagry Team) z czasem 02:17:04.