Festiwal strzelecki na Cyprze. Hattricki Merebaszwilego i Ricardinho

Festiwal strzelecki na Cyprze. Hattricki Merebaszwilego i Ricardinho - Zdjęcie główne

SportZaledwie dzień po sparingu z FK UFA, Kibu Vicuna zdecydował się rozegrać dodatkowe spotkanie towarzyskie. Nafciarze rozgromili KN Oníssilos Sotíras aż 12:0.

Nie ma się co oszukiwać, że czołowe cypryjskie zespoły są jak na razie poza zasięgiem polskich klubów. Co innego jednak zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie takich pieniędzy i możliwości organizacyjnych nie ma. Piłkarze Wisły Płock podejmowali KN Oníssilos Sotíras, który po 16 kolejkach zajmuje 12. miejsce z 19 punktami na koncie. Bilans bramkowy w lidze to 20:26. Tylko w jednym, choć towarzyskim, meczu z Wisłą Płock Cypryjczycy stracili 12 bramek.

Trener Vicuna desygnował do gry całkowicie eksperymentalny skład-na środku obrony zagrał Marcin Warcholak, na boisku znaleźli się też Riccardo Grym, Justinas Marazas czy Titas Milašius.

Wielkie strzelanie zaczęło się dopiero w 25. minucie, a na 1:0 trafił Semir Stilić. Do przerwy Nafciarze wbili jeszcze cztery bramki i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 5:0.

Po zmianie stron Wiślacy jeszcze bardziej podkręcili tempo. Na boisku pojawili się m.in. Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili czy Ricardinho. Dwaj ostatni zawodnicy bez problemu skompletowali po hattricku, siódmą bramkę dołożył Igor Łasicki i Wisła rozgromiła rywali 12:0.

Czy wynik spotkania jest miarodajny? Absolutnie nie. Trener miał jednak okazję przetestować młodych zawodników w warunkach meczowych, a trzeba pamiętać, że jeden z młodzieżowców od przyszłego sezonu będzie musiał grać w pierwszym zespole. Nie ma jednak sensu przywiązywać zbyt dużej wagi do wyniku spotkania.

Ciekawiej zapowiada się kolejny sparing. W niedzielę 27 stycznia Wisła Płock zagra towarzysko z chińskim Henan Jianye. Początek meczu o 13:00.

Wisła Płock - Onisilos Sotira 12:0 (5:0)

1:0 - Semir Štilić 25'

2:0 - Titas Milašius 32'

3:0 - Oskar Zawada 33'

4:0 - Justinas Marazas 45'

5:0 - Semir Štilić 45'+

6:0 - Ricardinho 57'

7:0 - Ricardinho 73'