Fatalna Wisła wysoko przegrywa w Szczecinie. Dno tabeli blisko

Fatalna Wisła wysoko przegrywa w Szczecinie. Dno tabeli blisko - Zdjęcie główne

SportW Szczecinie Wisła Płock zagrała najgorszy mecz pod wodzą trenera Dariusza Dźwigały. Katastrofalna postawa Nafciarzy w drugiej połowie zaowocowała wysoką porażką aż 4:0. Po raz ostatni płocczanie przegrali w lidze w takich rozmiarach 25 sierpnia 2017 roku.

Zeszłotygodniowa wygrana w meczu z Lechią Gdańsk mogła napawać optymizmem, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że Nafciarze mieli w tym meczu mnóstwo szczęścia. W Szczecinie zmierzyły się dwa zespoły, które źle weszły w sezon, ale w ostatnim czasie punktują coraz lepiej. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich meczów, Wisła i Pogoń były w czołówce ligi. Oba zespoły zdobyły w tym czasie po 8 punktów, co dało odpowiednio trzecią i czwartą pozycję. Kibice mogli więc z coraz większym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała nadzieje Wisły. Od początku lepszym zespołem była Pogoń i już po sześćdziesięciu sekundach Portowcy mieli celny strzał na swoim koncie. Uderzenie z dystansu Tomasa Podstawskiego nie zaskoczyło jednak Thomasa Dahne. Nafciarze dość szybko się odgryźli, a przed szansą stanął Ricardinho. Jego strzał został jednak zablokowany.

Pierwsze 20 minut zdecydowanie należało jednak do gospodarzy i dość szybko uzyskali przewagę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę wzdłuż linii bramowej strącił Lasha Dvali, a na pierwszym metrze od bramki podopiecznych Kostii Runjacia było aż trzech. Futbolówkę do bramki z najbliższej odległości wepchnął Kamil Drygas.

Po uzyskaniu przewagi Portowcy się cofnęli i oddali inicjatywę Wiśle, która śmielej ruszyła do przodu. Po kiepskim początku aktywny był Nico Varela - Urugwajczyk chętnie wchodził w drybling, choć z różnym efektem, a jego strzał z dystansu zatrzymał się na słupku. Kilka minut później dogodną sytuację miał też Ricardinho, ale tym razem zabrakło mu instynktu strzeleckiego i nie poszedł na piłkę wślizgiem. Nieźle prezentował się też Dominik Furman, który często stawał się ofiarą fauli gospodarzy. Niestety, reszta kolegów z pola wyglądała mizernie. Do przerwy podopieczni Dariusza Dźwigały byli w trudnej, ale nie beznadziejnej sytuacji. Końcówka dawała nadzieję na to, że Nafciarze wyjdą bardziej zmobilizowani i w Szczecinie powalczą o punkty.

Tak się jednak nie stało, mimo że szybko na plac gry wszedł Giorgi Merebaszwili. Szczecinianie pierwsze ostrzeżeni dali Wiśle w 64. minucie, ale wtedy jeszcze Thomas Dahne odbił uderzenie Adama Buksy z ostrego kąta. Nafciarze grali jednak coraz gorzej, nie radzili sobie z pressingiem gospodarzy. Podania były niedokładne, a futbolówka odskakiwała przy niemal każdym przyjęciu piłki. Tak grając trudno myśleć o dobrym wyniku.

Gospodarze poczuli krew i ruszali co raz śmielej i trzeba przyznać, że koncertowo wykorzystali słabość Wisły. W 70. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Kowalczyk, w 76. minucie za sprawą Adama Buksy było już 3:0. Wynik na 4:0 samobójczym trafieniem ustalił Igor Łasicki. Nie pomogło wprowadzenie Oskara Zawady i Semira Stilicia, po którego fatalnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Frankowski zakończył spotkanie. To pierwszy mecz Wisły pod wodzą Dariusza Dźwigały, w którym jego podopieczni nie zdobyli bramki. Czy szkoleniowiec w poniedziałek poprowadzi trening? Wydaje się, że jego posada wisi na włosku.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 4:0 (1:0)

1:0 Drygas 17'
2:0 Kowaczyk 70'