Fantastyczny mecz Nafciarzy! Wisła deklasuje Arkę, podium coraz bliżej! [FOTO]

Fantastyczny mecz Nafciarzy! Wisła deklasuje Arkę, podium coraz bliżej! [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła Płock nie zwalnia tempa, a wręcz przyspiesza. Podopieczni Radosława Sobolewskiego na inaugurację 11. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali Arkę Gdynia, aplikując gościom znad morza aż cztery bramki.

Trzy wygrane z rzędu w lidze znacząco poprawiły nastroje w Płocku. Nafciarze zdobywali punkty, ale momentami kulała. Mimo to Wisła była faworytem piątkowego meczu, choć i w Gdyni wydawało się, że kryzys został zażegnany.

Z początku nieco lepsze wrażenie sprawiali goście. Zaczęło się płaskiego uderzenia Azera Busuladzicia, które jednak minęło słupek bramki Thomasa Dahne, a strzał Marko Veijnovicia z rzutu wolnego Niemiec odbił. Michał Nalepa nawet umieścił piłkę w siatce, ale na szczęście gospodarzy sędzia liniowy wskazał spalonego.

Wisła jednak się rozkręcała i przejmowała coraz większą kontrolę nad meczem. Kilka razy groźnie było po stałych fragmentach wykonywanych przez Dominika Furmana - świeżo upieczony reprezentant Polski dogrywał do kolegów, ale i sam sprawiał problemy Pavelsowi Steinborsowi. Trzeba jasno powiedzieć, że bramkarz Arki również spotkanie z Wisłą może zaliczyć do udanych, a z kimś innym w linii spotkanie mogłoby skończyć się dużo wyższą porażką przyjezdnych.

Strzelanie zaczął wracający do składu Ricardinho. Z rzutu rożnego dośrodkował Furman, a Brazylijczyk skorzystał z błędu defensywy i głową wpakował piłkę do siatki. Nafciarze zdecydowanie przycisnęli i pięć minut później było już 2:0. Dośrodkowanie, tym razem z gry, przedłużył Piotr Tomasik, futbolówka spadła pod nogi Damiana Michalskiego, a ten kropnął na bramkę Łotysza. Do przerwy było 2:0, ale powinno być dużo wyżej. Świetną okazję zmarnował m.in. Suad Sahiti.

Po zmianie stron Wisła nieco oddała inicjatywę, choć nie można mówić o dominacji Arki. Nafciarze mogli się nieco cofnąć i po jednej z kontr na 3:0 podwyższył Piotr Tomasik, występujący dziś na pozycji skrzydłowego. Przez chwilę wydawało się, że Arka Gdynia chce rzucić ręcznik i zejść jak najszybciej z boiska.

Ostatnie pół godziny to jednak wyraźna przewaga podopiecznych Jacka Zielińskiego. Nafciarze cofnęli się głęboko na własną połowę, a goście coraz częściej zapędzali się pod pole karne Thomasa Dahne. W końcu na kwadrans przed końcem honorową bramkę dla gdynian strzelił Michał Nalepa, wykańczając składną akcję swojego zespołu. Kilkadziesiąt sekund później Michalski wybijał piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

Wisła jednak przetrwała, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Mikołaj Kwietniewski. Po 11. kolejkach PKO Ekstraklasy Wisła Płock ma na koncie 19 punktów i przynajmniej na kilkadziesiąt minut Nafciarze wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, w trakcie której Wisła prawdopodobnie rozegra sparing z ŁKS-em Łódź. Kolejny mecz podopieczni Radosława Sobolewskiego rozegrają 19 października w Kielcach.

Wisła Płock - Arka Gdynia 4:1 (2:0)

1:0 Ricardinho 29'
2:0 Michalski 35'
3:0 Tomasik 59'
3:1 Nalepa 76'
4:1 Kwietniewski 90'

Wisła Płock: Thomas Dahne, Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Michalski, Dominik Furman, Damian Rasak, Suad Sahiti (65' Mikołaj Kwietniewski), Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (90' Maciej Ambrosiewicz), Ricardinho (81' Oskar Zawada).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors, Damian Zbozień, Adam Marciniak, Christan Maghoma, Jakub Wawszczyk, Azer Busuladzić (81' Adam Deja), Marko Vejinović, Marcin Budziński, Michał Nalepa, Maciej Jankowski (63' Nando), Davit Skhirtladze.

Żółte kartki: Rasak, Sahiti - Jankowski, Marciniak, Nalepa, Zbozień.