Fantastyczny finisz młodych Nafciarzy. Jest medal!

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Miecznik

Fantastyczny finisz młodych Nafciarzy. Jest medal! - Zdjęcie główne

Szczypiorniści z Płocka zdobyli brązowy medal MP | foto Bartosz Miecznik

Sport W meczu o brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej Orlen Wisła Płock przegrywała z Siódemką Huras Legnica 29:32, ale zdobyła kolejne cztery bramki i wygrała mecz 33:32 (12:16).

Po piątkowej porażce z kielczanami w sobotę zespołowi z Płocka pozostała bardzo walka - o trzecie miejsce w Polsce. Rywalem był zespół z Legnicy, który w drugim półfinale uległ Pałacowi Młodzieży Tarnów.

Mistrzostwa Polski juniorów w piłce ręcznej. Dobry początek Siódemki

Po 10 minutach sobotniego pojedynku w Orlen Arenie goście wygrywali 6:3 i o czas poprosił trener gospodarzy.

- Walczysz Wisła, walczysz! - rozległo się w hali, kibice Nafciarzy - podobnie jak w półfinale - nie ustawali w dopingu bez względu na wynik.

Nafciarze ambitnie walczyli w obronie, pomagał bramkarz, ale mieli często duże problemy w ofensywie, popełniali też faule w ataku. Po 24 minutach Siódemka prowadziła 14:9, do przerwy było 16:12.

W ciągu pierwszej minuty drugiej połowy Nafciarze zdobyli dwie bramki, kibice wciąż wierzyli w wygraną. Niestety, rywale znów odskoczyli (16:21 w 39. minucie).

Kwadrans przed końcem gospodarze przegrywali 22:26, ale Wisła zawsze gra do końca. Dzięki dwóm interwencjom bramkarza i dobrym kontrom znów zniwelowali stratę do zaledwie dwóch bramek (24:26). A po rzucie bramkarza przez całe boisko do pustej bramki Wisła przegrywała już tylko 26:27!

MP Juniorów w Płocku. Dramatyczna końcówka w Orlen Arenie

Była szansa na wyrównanie, ale Nafciarze nie trafili w bramkę. Za to Siódemka wyszła na prowadzenie 32:29 na nieco ponad trzy minuty przed końcem.

Nie załamało to gospodarzy, przy głośnym dopingu szybko doszli na 31:32 i rywale poprosili o czas. Do końca meczu zostały dwie minuty 22 sekundy. Nafciarze wywalczyli piłkę i z kontry wyrównali na 32:32.

Dzięki agresywnej obronie 45 sekund przed końcem Nafciarze skontrowali i wyszli na prowadzenie 33:32! Kapitalna interwencja fantastycznie grającego Szymona Kwasiborskiego sprawiła, że Nafciarze znów mieli piłkę.

Pięć sekund przed końcem trener Wisły poprosił o czas, by uspokoić emocje. Płocczanie nie dali sobie odebrać piłki, wygrali ten bardzo trudny mecz i mogli się cieszyć z kibicami z ciężko wywalczonego medalu mistrzostw Polski!

W finale Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się z Vive Kielce i uległ 26:32.

Orlen Wisła Płock - Siódemka Huras Legnica 33:32 (12:16)

Wisła: Kwasiborski 1, Filipkowski – Kędzierski, Niedzielski 7, Załęski 2, Marchewka 4, Janiszewski 10 (10), Kozłowski 1, Siedlecki, Wielgucki, Żółtowski 2, Błaszczak 2, Dymek, Zalewski 1, Wojnecki 2, Wiśniewski

Najwięcej bramek dla Siódemki: Będzikowski 13 (1), Łukawski 5, Kochlewski 4