Emocjonujące widowisko przy Łukasiewicza. Wisła nadal czwarta [FOTO]

Emocjonujące widowisko przy Łukasiewicza. Wisła nadal czwarta [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły Płock byli naprawdę blisko odniesienia historycznego zwycięstwa w grupie mistrzowskiej. Nafciarze dwukrotnie musieli gonić wynik, ale udało się doprowadzić do remisu. W końcówce spotkania gości uratował Julian Cuesta, który fantastycznie obronił strzały Urygi i Kante.

Nafciarze najbliższe siedem spotkań mogą rozgrywać bez jakiekolwiek presji. Cel założony przed sezonem został zrealizowany, ale świetna postawa zaostrzyła apetyty. Wyniki weekendowych spotkań ułożyły się tak, że w przypadku wygranej z Wisłą Kraków płocczanie do liderującego Lecha traciliby zaledwie trzy oczka.

Spotkanie rozpoczęło się źle. Gospodarze od początku grali apatycznie i dali się zepchnąć do defensywy. Środek pola w pierwszych 45 minutach został w zasadzie oddany walkowerem, bo Damian Szymański i Dominik Furman więcej biegali za piłką, niż ją mieli przy nodze. Gościom szybko udało się udokumentować przewagę, bo już w 12. minucie Thomasa Dahne pokonał Jakub Bartosz. Bramkarz źle wyszedł do dośrodkowanej piłki, a obrońcy przyjezdnych nie pozostało nic innego, jak dać prowadzenie swojej drużynie. Na domiar złego trzy minuty później boisko musiał opuścić Giorgi Merebaszwili, a zastąpił go Jakub Łukowski.

Strata bramki podziała nieco ożywczo na Nafciarzy i udało się stworzyć zagrożenie w polu karnym Juliana Cuesty. Strzał Łukowskiego zablokował jednak Fran Velez. Odpowiedź przyszła jednak szybko, bo w 22. minucie Arkadiusz Reca długim wyrzutem piłki z autu znalazł Alana Urygę, a były zawodnik Wisły Kraków strzelił swoją drugą bramkę w Ekstraklasie. Wielu kibiców nie widziało żadnego z trafień, bo cały czas stali w kolejce po bilety lub korku. Działania marketingowe klubu przyniosły jednak efekt, bo na Łukasiewicza 34 zameldowało się ponad 7 tys. widzów.

Po chwilowym zastoju podopieczni Joana Carillo wrócili do swojej gry to oni na przerwę schodzili prowadząc. Krakowianie trzema podaniami rozmontowali defensywę płocczan, a akcję pewnie wykończył Tibor Halilović.

Nie wszyscy kibice zdążyli wrócić z punktów cateringowych, a na tablicy był już remis 2:2. Rajd prawą stroną przeprowadził niewidoczny do tej pory Konrad Michalak, zagrał w pole karne, a Tomasz Cywka zdjął piłkę z nogi Jose Kante i... pechowo skierował ją do własnej bramki.

Spotkanie momentami przypominało pojedynek bokserów, którzy już nie myślą o obronie, a za wszelką cenę chcą wyprowadzić decydujący cios i powalić rywala na deski. Obie ekipy miały okazję na zdobycie zwycięskiej bramki. Najpierw zakotłowało się w polu karnym Dahne, ale najpierw strzał Lloncha został zablokowany, a dobitka Imaza poszybowała wysoko nad bramką. Wcześniej świetną interwencją popisał się też Byrtek, który w ostatniej chwili wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi w sytuacji sam na sam.

Pod koniec trwał już jednak prawdziwy napór zawodników Brzęczka, ale Cuesta wyczyniał cuda w bramce. Najpierw fantastycznie wybronił strzał głową Urygi, a chwilę później tylko w sobie znany sposób odbił strzał Kante, który zmierzał w samo okienko. Na koniec Hiszpana uratował słupek, w który huknął Adam Dźwigała. Niestety, tym razem zabrakło szczęścia po raz pierwszy w tym sezonie w wiślackich derbach padł remis.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:2 (1:2)

0:1 Bartkowski 12'