Efektowne zwycięstwo i transparenty [FOTO]

Efektowne zwycięstwo i transparenty [FOTO] - Zdjęcie główne

SportKolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze nożni Wisły Płock, tym razem odprawili z kwitkiem Olimpię Grudziądz strzelając jej aż 3 bramki. To już trzecie efektowne zwycięstwo z rzędu podopiecznych Marcina Kaczmarka.

Nafciarze po ostatnich wygranych nad drużynami z Bełchatowa i Nowego Sącza chcieli podtrzymać dobrą passę i odnieść drugie zwycięstwo na własnym stadionie w tym sezonie. Na stadionie przy Łukasiewicza kibice oczekiwali kolejnego zwycięstwa. Sympatycy Wisły wyrazili, również swoje zdanie na temat ostatniej wypowiedzi przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulz'a, w której stwierdził, że jeśli Polska nie przyjmie uchodźców, to Europa powinna przekonać ją siłą. Na trybunach zawisły transparenty z napisami "Martin Schulz! Wir kommen Dich zu holen" ("Martin Schulz! Idziemy po Ciebie"), a także "Refugees not welcome" (Uchodźcy niemile widziani).

Płocczanie bardzo dobrze weszli w spotkanie, bo już po dwóch minutach szansę miał Arkadiusz Rec, który padł w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Od tej pory Wiślacy starali się stwarzać sobie sytuacje, ale zawsze brakowało ostatniego podania. Goście szczelnie bronili swojej bramki i ograniczyli się do wyprowadzania kontr. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 44. minuty, podanie Recy wykorzystał Lebedyński, kierując piłkę do pustej bramki. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie i nafciarze schodzili do szatni przy prowadzeniu 1:0.

Druga połowa nie przynisła zmiany obrazu gry. Wisła grała bardzo ofensywnie, co bardzo podobało się kibicom, a Olimpia tylko utrudniała jej ataki. Na drugą bramkę nie musieliśmy czekać tak długo jak w pierwszej części gry. W 68. minucie, Iliev jednym zagraniem oszukał defensywę Grudziądza i kapitalnie wypatrzył wybiegającego Bąka. Wprowadzony po przerwie skrzydłowy pewnie umieścił piłkę w bramce Fabiniaka. Na trybunach już zaczęła trwać feta z racji kolejnego zwycięstwa, ale niebiesko-biało-niebiescy nie zamierzali spoczywać na laurach. W 90. minucie kolejną bramkę zdobył Bąk, tym razem po podaniu Kubusa.

Wiślacy wygrali kolejny mecz, po raz kolejny bardzo pewnie. Nafciarze w ostatnich spotkaniach prezentują zgoła odmienny styl gry niż w poprzednim sezonie, nareszcie po zdobytym golu nie schodzą do defensywy, a atakują ze zdwojoną siłą co przynosi efekty.

Wisła Płock - Olimpia Grudziądz 3:0 (1:0)

Bramki: Mikołaj Lebedyński (44.), Jakub Bąk (68. i 90.)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić - 89. Wojciech Łuczak, 21. Maksymilian Rogalski - 7. Damian Piotrowski (64, 10. Jakub Bąk), 41. Dimitar Iliev, 9. Arkadiusz Reca (73, 95. Patryk Stępiński) - 11. Mikołaj Lebedyński (87, 33. Lukáš Kubus)

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Paweł Kowalczyk, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 77. Patryk Skórecki (60, 6. Adam Banasiak), 11. Marcin Smoliński, 19. Wojciech Reiman (76, 21. Fabian Pawela), 8. Kamil Kurowski, 9. Marcin Kaczmarek - 18. Adam Cieśliński (46, 99. Donald Djoussé)

Żółte kartki: Kaczmarek, Djoussé

Czerwona kartka: Kaczmarek (druga żółta)

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)