Efektowna wygrana Jutrzenki. Płocczanki gromią we własnej hali

Efektowna wygrana Jutrzenki. Płocczanki gromią we własnej hali - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Marcina Krysiaka nie dały szans zawodniczkom UKS Drwęcy Novar Lubicz i wygrały 36:29. Siedem bramek zdobyła Emilia Bałdyga.

Przyjezdne to jedyna drużyna w stawce, która jeszcze nie wygrała. Zawodniczki z Lubicza nie były w stanie w żaden sposób przeciwstawić się Jutrzence. Gospodynie były lepsze w każdym elemencie gry.

Remisowy wynik utrzymywał się przez niespełna kwadrans. Przewaga fizyczna była jednak po stronie Jutrzenki, a lubiczanki nie były w stanie przebić się przez obronę. W 13. minucie bramkę na 8:7 zdobyła Aleksandra Rędzińska i zaczęła się miażdżąca przewaga podopiecznych Marcina Krsysiaka. Płocczanki seryjnie wyprowadzały kontrataki i w kilka minut zdobyły 8 bramek przy zaledwie jednej Novaru.  Po nieco ponad 20 minutach prowadziły już sześcioma bramkami (16:10). Do przerwy przyjezdne zniwelowały stratę o jedną bramkę. Po 30 minutach było 19:14 dla Jutrzenki.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał i w pewnym momencie różnica wynosiła już nawet 10 bramek. Zawodniczki z Lubicza podgonił nieco za sprawą Agnieszki Pęcherskiej, a na kilka minut przed końcem miały jeszcze świetną okazję do wywalczenia lepszego rezultatu. Gospodynie między 52. a 54. minutą grały w potrójnym osłabieniu. Wyszły jednak z tego obronną ręką, a lubiczanki nie zdobyły nawet bramki. Wynik meczu na 36:29 na kilka sekund przed końcem po efektywnej wrzutce ustaliła najskuteczniejsza dziś Emilia Bałdyga.

Po 15 kolejkach rozgrywek I ligi Jutrzenka ma na koncie 21 punktów. Płocczanki zajmują szóste miejsce.

MMKS Jutrzenka Płock - UKS Drwęca Novar Lubicz 36:29 (19:14)

Jutrzenka: Barcikowska, Trepka 4, Żuchniewicz, Dąbrowska 5, Muras 2, Warda 2, Stasiak 3, Brudzyńska, Krysiak 1, Rędzińska 5, Maruszewska 3, Pawłowska 2, Szczechowicz 2, Bałdyga 7.

Lubicz: Weber, Czyszek, Pęcherska 11, Guttman Paulina 6, Kochańska Monika 3, Jędrasik 5, Kochańska Justyna 1, Domian, Guttman Katarzyna, Malec, Szudzik 2.

Kary: Jutrzenka 14 min, Lubicz 6 min.