Reklama

E-sport w hali Siedemdziesiątki. Ambitne plany organizatorów

Opublikowano:
Autor:

E-sport w hali Siedemdziesiątki. Ambitne plany organizatorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W połowie lutego na hali ZST 70 zostanie rozegrany turniej Płock Electronic League. Głównym punktem zawodów mają być zmagania w takie gry jak Counter-Strike Global Ofenssive i League of Legends.

W połowie lutego na hali ZST 70 zostanie rozegrany turniej Płock Electronic League. Głównym punktem zawodów mają być zmagania w takie gry jak Counter-Strike Global Ofenssive i League of Legends.

E-sport zarówno w Polsce jak i na całym świecie rozwija się w oszałamiającym tempie. Zmagania najlepszych drużyn w Counter-Strike’a czy LOL’a ogląda tysiące ludzi na żywo i miliony przed komputerami. Jedną z najlepszych drużyn globu w CS’a jest polska formacja Virtus.pro, która znacznie przyczyniła się do rozwoju sportu elektronicznego w naszym kraju.

Płock Electronic League jest następstwem odbywającego się kiedyś w galerii handlowej Best Lana. Organizatorzy zaznaczają jednak, że to pierwsza ich inicjatywa i z zawodami, które odbywały się kilka lat tematu nie mają nic wspólnego. Co ciekawe na wspomnianym wcześniej Best Lanie wystąpił Filip “Neo” Kubski i Janusz “Snax” Pogorzelski, obecni zawodnicy Virtus.pro.

- Rok temu razem ze znajomymi braliśmy udział w turnieju szkolnym w Małachowiance, po nim narodził się pomysł na zorganizowanie większych zawodów w Płocku - powiedział nam Sebastian Kępczyński, jeden z organizatorów Płock Electronic League. - Do Płocka przyjadą drużyny z całej Polski, nie tylko amatorzy, będą też zespoły, które już związane są z organizacjami.

Kwalifikacje do turnieju lanowego trwają już od dłuższego czasu. Warto dodać, że jedną z drużyn grającym w Counter-Strike’a była kobieca formacja, grająca w brazylijskiej organizacji, jedną z zawodniczek była płocczanka. Niestety dziewczyny przegrały ostatni, decydujący mecz i nie zobaczymy ich w hali Siedemdziesiątki.

Pierwsza edycja turnieju odbywałą się w salach informatycznych. Planem organizatorów było przeniesienie zmagań na halę. - Bardzo zaangażowany w nasze przedsięwzięcie był dyrektor szkoły i to właśnie dzięki niemu w tym roku turniej odbędzie się nie w salach a w hali. Dużo pomógł nam również patronat prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Obaj panowie podeszli bardzo entuzjastycznie do Płock Electronic League.

Organizatorzy spodziewają się, że turniej przyciągnie liczną rzeszę kibiców. Dla fanów esportowych zmagań będzie przygotowany duży ekran, na którym będą mogli oglądać zmagania zawodników. Ponadto chętni będą mogli zmierzyć się między innymi w pojedynkach 1 na 1 w CS 1.6.

Głównymi firmami, które wspierają płocki turniej będą Optimus i Genesis. Swojego wsparcia udzieliła również Wisła Energy Drink.

Zawody odbędą się dniach 11-12 luty. Prócz wcześniej wspomnianego Counter Strike’a i League of Legends gracze powalczą w takich grach jak Fifa i Hearthstone.

Obecnie trwają zapisy na wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy organizacji lana. Dla chętnych przewidziane są drobne upominki. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://electronicleague.pl/wolontariusze

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE