Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki

Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki - Zdjęcie główne

Sport

Dwa mecze i dwie wygrane – to weekendowy bilans MUKSu Volley Płock w Mistrzostwach Mazowsza.

Pierwszy set meczu juniorek z Ateną Warszawa rozgrzał obserwatorów do czerwoności. Prowadzenie co chwilę przechodziło z rąk do rąk. Nie sposób było przewidzieć, która ekipa po ostatnim punkcie tej partii będzie miała więcej powodów do radości. Aż do stanu 24:23 dla Volleya. Gdy wydawało się, że płocczanki mogą zwycięsko wyjść z tej niezwykle zaciętej rywalizacji, popełniły dwa błędy w przyjęciu, bezwzględnie wykorzystane przez stołeczną ekipę, która wygrała 26:24.

Drugi i trzeci set niewiele różniły się od pierwszego. Tyle tylko, że tym razem to podopieczne trenera Jerzego Chęcińskiego okazały się bardziej odporne psychicznie. I co ważniejsze, umiały wykorzystywać błędy popełniane przez rywalki w końcówkach. Volley wygrał drugiego seta 25:22, a trzeciego 25:23.

Wydawało się, że kolejna partia będzie równie zacięta. I do stanu 8:8 tak faktycznie było. W końcu jednak zawodniczki z Płocka zaczęły popisywać się doskonałą zagrywką, dzięki której błyskawicznie odjechały na 16:8. Ostatecznie wygrały tę partię 25:16, a cały mecz 3:1.

– Jestem bardzo zadowolony z dziewczyn, które pokazały charakter i wielką wolę walki – przyznał trener Jerzy Chęciński. – Cieszy nie tylko dobry wynik, ale również dobra gra całego mojego zespołu.

Kadetki z Płocka stanęły naprzeciwko MUKS-u 13 Radom. Volley zdecydowanie dominował we wszystkich elementach siatkarskiego wyszkolenia, od początku do końca kontrolując przebieg wydarzeń na placu gry. Nie może więc dziwić gładkie 3:0 (25:13, 25:20, 25:20). To już trzecie zwycięstwo kadetek, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze gorzkiego smaku porażki.

– W czwartek czeka nas bardzo ważny mecz na wyjeździe z MOS-em Wola Warszawa – wytłumaczył Jerzy Chęciński. – Warszawianki przez wielu fachowców uważane są za głównego faworyta rozgrywek.

Volley Płock – juniorki: Izabela Chęcińska, Kamila Marcinkowska, Sandra Niedzialkowska, Aleksandra Olszowiec, Aleksandra Koperska, Natalia Muszyńska, Adrianna Muszyńska, Adrianna Wróblewska, Agnieszka Baryła, Oliwia Bartos, Joanna Wakuła, Aleksandra Olenderek

Volley Płock – kadetki: Izabela Chęcińska, Kamila Marcinkowska, Alicja Fabiszewska, Adrianna Wróblewska, Agnieszka Baryła, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Muszynska, Aleksandra Olszowiec, Sylwia Kwasiborska, Marta Kuczyńska, Emila Bąkowska, Aleksandra Olenderek