Dwie wygrane siatkarek Volleya

Dwie wygrane siatkarek Volleya - Zdjęcie główne

SportPłockie juniorki ograły Esperanto, a kadetki pokonały Spartę. Oba mecze ze stołecznymi zespołami rozgrywane były w hali sportowej SP 23 w Płocku.

Juniorska ekipa MUKS Volley Płock podejmowała zespół Esperanto Warszawa, który zamyka ligową tabelę. W pierwszym secie przyjezdne zostały wręcz zdemolowane, zdobywając zaledwie siedem punktów. W dwóch kolejnych zagrały nieco lepiej, ale wyniki 25:16, 25:17 dla Volleya nie pozostawiły wątpliwości, kto zasłużył na wygraną.

Zgoła inny przebieg miał niezwykle ważny dla układu ligi mazowieckiej pojedynek kadetek z MUKS Sparta Warszawa. Niesamowicie zacięta okazała się już pierwsza partia, którą płocczanki rozstrzygnęły na przewagi 29:27. Drugi set zakończył się nieznacznie szybciej. Tym razem jednak na korzyść zawodniczek z Warszawy, które wygrały 25:22.

Porażka podziałała mobilizująco na podopieczne trenera Jerzego Chęcińskiego, które spięły się na tyle mocno, że w dwóch kolejnych setach wygrały 25:17 i 25:13, co dało im zwycięstwo w całym meczu 3:1. W piątek 22 listopada kadetki zagrają w Radomiu, a dzień później juniorski spotkają się w Warszawie z Ateną.