Dwie dobre kwarty. Ale wygrał Poznań

Dwie dobre kwarty. Ale wygrał Poznań - Zdjęcie główne

SportW pierwszoligowym meczu w Poznaniu koszykarki Mon-Polu Płock z bardzo silnymi rywalkami zagrały dobrze w pierwszej i trzecie kwarcie, ale ostatecznie to gospodynie były górą i wygrały 77:42.

Przed wyprawą płocczanek do INEA AZS Poznań było wiadomo, że o korzystny wynik będzie niezwykle trudno. Ale płocczanki rozpoczęły bez kompleksów, po pierwszej, bardzo wyrównanej kwarcie poznanianki wygrywały zaledwie 19:15.

Niestety, przestój w drugiej części gry (5:17) ustawił mecz, bo do przerwy INEA wygrywała już 36:20. Ale w trzeciej kwarcie podopieczne Ireneusza Jasińskiego znów zagrały na dobrym poziomie, ta część zakończyła się wynikiem 18:16 dla poznanianek.

Niestety, w ostatniej kwarcie od stanu 62:40 Mon-Pol kompletnie opadł z sił, przegrał ją aż 6:23 i cały mecz 42:77. Ale przy skuteczności rzędu 23 procent trudno o lepszy bilans... W szeregach płocczanek najskuteczniejsza była 20-letnia Iwona Szarzyńska, która do 16 punktów dołożyła 7 zbiórek. Aż 13 zbiórek i 10 punktów zanotowała Sylwia Janas, po 5 punktów zdobyły Monika Maj i Ola Krzysztofik, 4 – rekonwalescentka Karolina Sikorska, 2 – Jolanta Domańska.

Mon-Pol ma 3 zwycięstwa i 3 porażki, w sobotę 24 listopada zagra u siebie o godz. 17 (ul. Piaska 5) z Wilkami Morskimi Szczecin.