Dwie bramki nie wystarczyły. Szósta porażka Wisły na wyjeździe

Autor: | Zdjęcie: Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Dwie bramki nie wystarczyły. Szósta porażka Wisły na wyjeździe - Zdjęcie główne

foto Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport W meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Płock wygrywała do 67. minuty w Zabrzu z Górnikiem, ale niestety przegrała 2:4.

Oznacza to, że Nafciarze przegrali wszystkie dotychczasowe mecze wyjazdowe, a było ich w tym sezonie już sześć. Boli, że płocczanie strzelili w nich aż osiem bramek, a nie dało to nawet punktu. W całej lidze tylko Raków strzelił ich więcej na wyjeździe!

Niestety, Nafciarze sporo strzelili, ale stracili drugie tyle, bo 16, a to już zdecydowanie najgorszy wynik w lidze.

W sobotni wieczór w Zabrzu od początku zagrał 18-letni pomocnik Fryderyk Gerbowski. Po kilku minutach wrzucił w pole karne, a na rzut rożny została zablokowana próba strzału Damiana Warchoła.

W 19. minucie goście rozegrali świetną akcję, a po dograniu od Warchoła, skutecznym uderzeniem po dalszym słupku na prowadzenie wyprowadził Wisłę Rafał Wolski.

Górnik odpowiedział już po czterech minutach. Lukas Podolski dograł do Piotra Krawczyka, a ten doprowadził do wyrównania i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie trwała wyrównana walka, a po konsultacji VAR sędzia Tomasz Musiał podyktował karnego po faulu na Dominiku Furmanie. Jedenastkę wykorzystał Wolski i w 57/ minucie Wisła prowadziła 2:1.

Niestety, chyba uszły siły z gości, bo ostatnie pół godziny na murawie istniał tylko Górnik. W 67. minucie do wyrównania doprowadził  Jesús Jiménez, a do siatki trafili jeszcze Bartosz Nowak i Krzysztof Kubica.

- Jeżeli chodzi o drugą połowę, to po raz kolejny przegraliśmy sami to spotkanie. To nie Górnik zaczął nagle grać rewelacyjnie, tylko my, można powiedzieć, przestaliśmy grać - ocenił po meczu trener Wisły Maciej Bartoszek.

Nie wie, czy spowodowane to było wymuszonymi trzema zmianami, które okazały się konieczne.

- Od tamtej pory można powiedzieć, że nasza gra została zaburzona i kompletnie nie funkcjonowaliśmy jako zespół. To tak naprawdę spowodowało porażkę w naszym meczu - podkreśla trener.

Kolejne spotkanie Nafciarze zagrają 17 października o godzinie 12:30 w Płocku z Pogonią Szczecin.

4:2 - Krzysztof Kubica 83'

Górnik: 99. Grzegorz Sandomierski - 2. Przemysław Wiśniewski, 26. Rafał Janicki, 27. Adrian Gryszkiewicz - 96. Robert Dadok (90', 16. Dariusz Pawłowski), 8. Alasana Manneh (90', 23. Jean Mvondo), 6. Krzysztof Kubica (9'0, 15. Norbert Wojtuszek), 64. Erik Janža (90', 11. Mateusz Cholewiak) - 10. Lukas Podolski, 21. Piotr Krawczyk (74', 17. Bartosz Nowak), 9. Jesús Jiménez.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 25. Jakub Rzeźniczak, 94. Dušan Lagator (46', 5. Anton Krivotsyuk), 2. Damian Michalski - 32. Fryderyk Gerbowski (66', 17. Marcel Błachewicz), 6. Damian Rasak, 92. Dominik Furman, 77. Piotr Tomasik (66', 15. Kristián Vallo) - 95. Damian Warchoł (81', 11. Jorginho), 10. Rafał Wolski - 20. Łukasz Sekulski (81', 8. Patryk Tuszyński).

Żółte kartki: Podolski, Kubica, Dadok — Gerbowski, Sekulski, Rzeźniczak.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Komentarze (20)

• 21 dni temu | ocena +1 / -6

Plocensis

Tak jak pisałem wcześniej. My nie możemy pomóc trenerowi w potrzebie. Takich jest na pęczki. My potrzebujemy pomocy dobrego trenera. Na samym początku sezonu pisałem, jak to będzie z tym trenerem. Jeżeli nie będzie zmiany jeszcze w rundzie jesiennej to spadek gwarantowany. Z moich symulacji wychodzi że STAL na pewno nie spadnie - LATO, CRACOVIA - Fiipiak, Górnik ZABRZE - to klub z tradycjami, WISŁA KRAKÓW- BŁASZCZYKOWSKI. Do spadku na prawo patrz: Górnik Łęczna, BRUKBET, no i....... prawdopodobnie my. Jedyne co może nas uratować to że wszyscy kibice Wisły Płock będą obstawiać na przegranę swojego klubu. To może bukmacherzy wtedy zdecydują kto spadnie :)

• 22 dni temu | ocena +12 / -1

Xer

Trochę statystyk trener Kaczmarek sezon 2012/13 II liga 1 m awans sezon 2013/14 I liga 7 m sezon 2014/15 I liga 3 m sezon 2015/16 I liga 2 m awans sezon 2016/17 Eklapa 12 m trener Brzęczek sezon 2017/18 Eklapa 5 m po przygotowaniach i transferach przeprowadzonych latem przez Kaczmarka Obserwujemy systematyczny progres zespołu, sezon 2018/19 Eklapa 14 m sezon 2019/20 Eklapa 12 m sezon 2020/21 Eklapa 12 m sezon 2021/22 Eklapa 14 m na dziś.( a właściwie 15 bo Legia ma 2 zaległe mecze) A w tej pięciolatce obserwujemy drastyczny spadek jakości (apogeum to poprzedni sezon) i stagnacja w rejonach strefy spadkowej. Fakty są takie jakie są, z faktami nie dyskutuje się. Kaczmarek, bez pieniędzy z Ekstraklasy, z C+, zbudował drużynę której poziom systematycznie się podnosił, z której corocznie ktoś odchodził za pieniądze, a prowizje dla manago liczone były w tysiącach, a nie milionach. Jeśli do tego dodać, że trenerem Stali jest Majewski, a w Niecieczy gra Radwański, to ocena fachowości tak samego właściciela, jak i jego nominatów wypada kompromitująco. Każdy nie wyciągnie wnioski sam, mój jest taki że: w zawodowym klubie, powinni pracować zawodowcy, a nie amatorzy, (pirotechniki).

• 22 dni temu | ocena +6 / -3

Rsz

Jął Legia przegrała kiedyś na wyjeździe to kibice czekali na piłkarzy do późna w nocy. I był oklep. Ale w Płocku się to nie zdarzy....

• 23 dni temu | ocena +17 / -2

Józef Szwejk

Ależ Drodzy Kibice!!! Ten klub nie jest po to, abyście byli zadowoleni z wyników. On jest PO to, aby kolesie byli zadowolenie z wypłaty. Również taki sens istnienia ma klub, który znajduje się po drugie stronie ulicy, w hali.

• 23 dni temu | ocena +19 / -2

Twójnick

To nie jest piłkarski klub - to prostu klub mem.

• 23 dni temu | ocena +3 / -9

Tommy

Wszytko wina Kruchego i Jóźwiaka.

• 23 dni temu | ocena +14 / -0

Do Wiślaka.

Wiślak Twój wpis można spłetować starym dowcipem o Gołocie. Kiedy po nokaucie doszedł do Siebie,spytał: " No i kto wygrał", jak to przecież prowadzìłem". Gra,styl...itd nie mają znaczenia. Liczy się końcowy wynik i to co pokazuje tabela,a tego chyba nie potrzeba komentować...!? Po wejściu w 2016r.tylko jeden,jedyny raz nie przynosili wstydu. * W tym. roku,to się skończy,Cud z ub.roku się nie powtórzy.

• 23 dni temu | ocena +9 / -2

Wiślak

Przerwa na reprezentację to czas na zmianę trenera. O wiele lepiej grają niż za Sobolewskiego, nawet fajnie ich grę się ogląda ale wyników nie ma.

• 23 dni temu | ocena +15 / -0

Olo

Znowu w plecy, już tylko może pomóc Agent jej krolewskiej Bond. Tradycyjnie pośmiewisko na cały kraj.

• 23 dni temu | ocena +18 / -3

Jacek

Może pan prezesik zamiast kręcić głupkowate filmy zainteresuje się drużyną.. BMW…