Dwa zwycięstwa i ważny transfer siatkarzy z Płocka

Autor: | Zdjęcie: Fot. MUKS Volley

Dwa zwycięstwa i ważny transfer siatkarzy z Płocka - Zdjęcie główne

foto Fot. MUKS Volley

Sport MUKS Volley Płock odniósł w weekend dwa zwycięstwa w trzecioligowych rozgrywkach siatkarzy. Do drużyny dołączył 32-letni atakujący Paweł Mikołajczak, grający wiele sezonów w PlusLidze.

Volley Płock, wzmocniony młodzieżą z Metra Warszawa, z którym nawiązano współpracę, od października występuje w trzeciej lidze. Sekcja męska w klubie Volley powstała zaledwie przed rokiem, płocczanie walczyli w czwartej lidze, ale z powodu pandemii sezonu nie dokończono. Z trzeciej ligi wycofał się jeden z zespołów z Warszawy, a płocczanie zajęli jego miejsce.

Początki nie są łatwe, młody, ambitny zespół gra w kratkę, a w kilku zespołach po przeciwnej stronie siatki staja doświadczeni gracze z przeszłością drugoligową. Przed weekendem płocczanie mieli na koncie dwa zwycięstwa i pięć porażek, ale z sobotnio-niedzielnymi potyczkami na własnym parkiecie trener Jerzy Chęciński wiązał duże nadzieje.

W sobotę 12 grudnia w sali Mazowieckiej Uczelni Publicznej rywalem był UKS Herkules Sulejówek. Pierwszy set był bardzo zacięty, ostatecznie gospodarze wytrzymali nerwową końcówkę i wygrali do 24. To chyba podłamało gości, bo drugą partię MUKS Volley wygrał aż do 13!

To z kolei rozkojarzyło płocczan, uspokojonych dużą przewagą. Herkules zaczął grać znacznie skuteczniej i po wyrównanej walce wygrał trzeciego seta do 24. Czwarty set okazał się ostatnim - Volley wygrał dość wyraźnie, do 20 i cały mecz zasłużenie 2:1.

W niedzielę rywalem był UKS Olimp Skaryszew. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, wygrywając seta do 17. Ale dalej nie było już tak łatwo, drugą partię MUKS Volley wygrał po emocjonującej końcówce do 24. Trzeciego seta płocczanie kontrolowali, Olimp nie odpuszczał, ale seta wygrali gospodarze (do 22), a tym samym cały mecz bez straty seta 3:0.

- Cel został osiągnięty, dwa zwycięstwa, sześć punktów, brawa dla całej drużyny - podkreśla trener Jerzy Chęciński. - Oczywiście nie było idealnie, trafiały się przestoje, straty punktów seriami, proste błędy. Ale widzę plusy, bo drużyna poradziła sobie w trudnych końcówkach, wytrzymała presję.

W meczach z Herkulesem i Olimpem w barwach MUKS Volley wystąpił nowy nabytek - Paweł Mikołajczak, grający w karierze m.in. w Politechnice Warszawskiej, Jadarze Radom i AZS Częstochowa. To wychowanek Metra Warszawa.

- Paweł miał tylko jeden trening z naszą drużyną, więc wiadomo, że musi się zgrać z zespołem, zwłaszcza z rozgrywającym i wtedy zapewne pokaże dużo więcej - podkreśla szkoleniowiec Volley. - Zawodnik z doświadczeniem w PlusLidze to dla nas potężne wzmocnienie. Paweł daje kolegom dużo pozytywnej energii, motywuje, podpowiada, uspokaja. Dla tak młodej drużyny taki zawodnik jest bezcenny. Liczymy na dobrą współpracę.

Volley awansował na szóste miejsce w stawce 10 ekip. Już 19 grudnia o godz. 16 w Płocku kolejny mecz - z MKS MDK Warszawa. Po nim nastąpi przerwa do 9 stycznia 2021 r., gdy zespół z Płocka na własnym boisku podejmie Zawkrze Mława.

MUKS Volley Płock - UKS Herkules Sulejówek 3:1 (26:24, 25:13, 24:26, 25:20)

MUKS Volley Płock - UKS Olimp Skaryszew 3:0 (25:17, 26:24, 25:22)