Dwa wysokie zwycięstwa Nafciarzy w sparingach

Dwa wysokie zwycięstwa Nafciarzy w sparingach - Zdjęcie główne

SportW piątek szczypiorniści Wisły Płock pokonali Energę Wybrzeże Gdańsk 39:27, a dzień później okazali się lepsi od Azotów Puławy, wygrywając 35:22. Mecze odbyły się bez udziału publiczności. Liga rusza już za dwa tygodnie.

W piątek szczypiorniści Wisły Płock pokonali Energę Wybrzeże Gdańsk 39:27, a dzień później okazali się lepsi od Azotów Puławy, wygrywając 35:22. Mecze odbyły się bez udziału publiczności. Liga rusza już za dwa tygodnie.

W piątkowym pojedynku Nafciarze wystąpili w Orlen Arenie bez Michała Daszka, Konstantina Igropulo, Leona Susnji, Ondreja Zdrahali, Jerko Matulicia, Ivana Stevanovića oraz Mateusza Piechowskiego. Do składu zostali dołączeni Dominik Mierzwicki oraz Wiktor Jankowski.

Od początku przeważali gospodarze, ale wykazywali słabą skuteczność, a w bramce gości dobrze spisywał się Artur Chmieliński. Od 20. minuty Wisła podkręciła tempo i z trzech bramek różnicy po pierwszej połowie zrobiło się już dziewięć. W drugiej odsłonie Wybrzeże prezentowało się nieźle, 10 minut przed końcem zniwelowało stratę do sześciu bramek. Wówczas znów Nafciarze zagrali dokładniej i błyskawicznie powiększyli przewagę. Najskuteczniejsi w barwach Wisły byli Czapliński i Ruiz, zdobyli po sześć bramek.

W sobotę w potyczce z Azotami zagrał już Jerko Matulić, a Adama Morawskiego zastąpił w bramce Ivan Stevanović. Przez kwadrans mecz był bardzo wyrównany, wynik oscylował koło remisu. Do przerwy płocczanom udało się uzyskać cztery bramki zapasu, było 19:15. Podobnie jak w meczu z gdańszczanami, w potyczce z ekipą z Puław końcówka należała wyraźnie do Nafciarzy. W ostatnim kwadransie byli znacznie dokładniejsi i wygrali różnicą aż 13 bramek. Po pięć razy na listę strzelców wpisali się Krajewski i Szita.

Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk 39:27 (21:12)

Wisła: Morawski – Mihić 3, Krajewski 1, Czapliński 6, Szita 4, Stenmalm 3, Kowalski, Ruiz 6(1k), Mindegia 5(2k), Mlakar 2, Mierzwicki, Góralski 3, Sulić 3, Źabić 3, Jankowski
Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Janikowski 6, Gądek 1, Powarzyński, Gajek, Bednarek, Sulej, Pieczonka 3, Didyk 3(1k), Komarzewski 5, Adamczyk 3, Papaj 1, Wróbel 4(2k), Frańczak 1, Maliński

Wisła - Azoty 35:22 (19:15)

Wisła: Stevanović – Krajewski 5, Mihić 2, Czapliński 1, Stenmalm 5, Szita 5, Kowalski, Mindegia 3, Mlakar 3, Matulić 2, Góralski, Źabić 3, Sulić 4, Jankowski 1, Mierzwicki 1
Azoty: Bogdanov, Koshovy, Borucki – Skwierawski, Łangowski, Podsiadło 4, Przybylski 3, Mchawrab 1, Adamczyk, Szyba 2, Rogulski 3, Grzelak, Moryń 1, Kowalczyk 3, Kasprzak, Gumiński 1, Seroka 4(3k), Jarosiewicz