Dwa medale płocczan na mistrzostwach Polski w Kartuzach

Dwa medale płocczan na mistrzostwach Polski w Kartuzach - Zdjęcie główne

Sport232 zawodników z 54 klubów z całej Polski wzięło udział w mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w Kartuzach. Nasze miasto reprezentowali podopieczni klubów LKS Puncher Płock oraz UKS Sanda Płock.

Płocczanie z Pomorza wrócili z dwoma medalami. Złoto i tym samym tytuł mistrza Polski juniorów kick-light zdobył zawodnik "Sandy" Mateusz Dymek. Startujący w kategorii wagowej do 69 kg zawodnik w drodze po najwyższy stopień podium stoczył pięć walk. W półfinale doszło do bratobójczej walki - naprzeciw stanęli przyszły mistrz oraz zawodnik "Punchera" - Rafał Dobies. Podopieczny Piotra Maślanki musiał uznać wyższość kolegi i zdobył brązowy medal.

W finałowej walce Dymek pokonał Damiana Gadulskiego z Lubawy i sięgnął po upragniony tytuł.

Oprócz medalistów w zawodach wzięli udział jeszcze Przemysław Sobolewski (LKS Puncher) oraz Gerard Paduchowski, Daniel Rosa i Rafał Kuzia (UKS Sanda).