Reklama

Dwa medale dla zawodników Punchera w Niemczech

Opublikowano:
Autor:

Dwa medale dla zawodników Punchera w Niemczech - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend w Pommernhalle Seebad Ahlbeck (Niemcy) rozegrany został międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskim WTF - Pomerania Open Episode XI. Dwa medale zdobyli zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock.

W miniony weekend w Pommernhalle Seebad Ahlbeck (Niemcy) rozegrany został międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskim WTF - Pomerania Open Episode XI.  Dwa medale zdobyli zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock.

Do turnieju łącznie zgłosiły się 22 kluby z Niemiec, Polski i Białorusi. Współzawodnictwo odbywało się na czterech matach jednocześnie. Wśród nich byli dwaj zawodnicy Płockiego klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies i Piotr Maślanka. Obaj płocczanie rywalizowali w kategorii wiekowej seniorów, w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi.

Rafał, pierwszoroczny młodzieżowiec posiadający stopień 5 kup(zielony pas z niebieską belką), zadebiutował w trudnym współzawodnictwie z seniorami. Zatrzymał się na walce półfinałowej, w której musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego przeciwnika z Niemiec i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji, ciesząc się jednocześnie ze zdobytego brązowego medalu.

Dużo bardziej doświadczony Piotr Maślanka po błyskawicznym półfinałowym zwycięstwie nad zawodnikiem gospodarzy w finale, po trzech zaciętych rundach, uległ Georgowi Reddemannowi 2 dan(czarny pas), reprezentantowi Niemieckiego klubu Taekwondo Anklam, zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal.

Wartym podkreślenia jest fakt że płocczanie nie byli w swoich optymalnych formach, które szykowane są na mające nastąpić w późniejszym okresie zawody Mistrzostw Polski, turniej był kolejnym sprawdzianem a więc krokiem w realizacji przygotowań do MP. Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy w taekwondo).

W działającej w klubie LKS „Puncher” Płock dopiero od dwóch lat sekcji taekwondo olimpijskiego, po ubiegłorocznych sukcesach w zawodach rangi mistrzowskiej w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, i młodzieżowców w tym roku przyszedł czas na seniorów, którzy zdobyli pierwsze medale dla klubu w tej kategorii wiekowej.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE