Reklama

Duma Mazowsza według Pawłowskiego

Opublikowano:
Autor:

Duma Mazowsza według Pawłowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po raz pierwszy w jednej książce zostały szczegółowo opisane wszystkie sekcje Wisły Płock. „Duma Mazowsza - 65 Wisły Płock” to najnowsza publikacja niestrudzonego badacza płockiego sportu Zbigniewa Pawłowskiego.

Po raz pierwszy w jednej książce zostały szczegółowo opisane wszystkie sekcje Wisły Płock. „Duma Mazowsza - 65 Wisły Płock” to najnowsza publikacja niestrudzonego badacza płockiego sportu Zbigniewa Pawłowskiego.

Autor planował jej wydanie już dwa lata temu, na 65-lecie klubu, ale ogrom materiału sprawił, że trzeba było dokonać bardzo wnikliwej weryfikacji, co wiązało się z przedłużeniem prac redakcyjnych.
Warto jednak było poczekać dwa lata, bo powstało dzieło monumentalne, po raz pierwszy poświęcone historii wszystkich 13 sekcji, jakie funkcjonowały w największym płockim klubie.

Na promocji monografii, która odbyła się w Orlen Arenie, pojawili się przedstawiciele wszystkich opisywanych sekcji. Za stołem prezydialnym zasiedli prezesi dwóch klubów – futbolowej Wisły S.A. i handballowego SPR Wisła: Jacek Kruszewski i Robert Raczkowski. Obaj podkreślali, że nie można budować potęgi sportowej jakiegokolwiek klubu, nie pamiętając o jego przeszłości. Zaznaczyli jednocześnie, że książka Zbigniewa Pawłowskiego pozwoli ocalić od zapomnienia wiele osób, które tworzyły wspaniałą historię płockiego klubu.

W gronie zaproszonych gości znalazł się ks. prof. Wojciech Góralski, były lekkoatleta i hokeista Wisły, który ze swadą opowiadał o swojej sportowej przygodzie z lat 50. dwudziestego wieku.

Wydawcą „Dumy Mazowsza” jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. O tym, że książka była niezwykle oczekiwana w świecie płockiego sportu (szczególnie związanego z Wisłą), świadczy olbrzymia kolejka, jaka ustawiła się po autografy składane na książkach kupionych w trakcie promocji.fot. Jan Waćkowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE