Druga wygrana. Finał blisko [FOTO]

Druga wygrana. Finał blisko [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Manolo Cadenasa odnieśli drugie zwycięstwo w pojedynku z Azotami Puławy i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2-0. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę w Puławach.

W sobotę nafciarze po raz pierwszy pokonali przyjezdnych. Po bardzo ciężkim spotkaniu Wisła wygrała jedną bramką. Było jasne, że niedzielny pojedynek może być jeszcze trudniejszy, bo Azoty poczuły, że mogą wygrać na terenie wicemistrza Polski.

Spotkanie rozpoczęło się w najlepszy możliwy sposób dla przyjezdnych. Puławianie po czterech minutach gry wygrywali 4:0. Przy takim wyniku o czas poprosił Manolo Cadenas. Przerwa dobrze zrobiła jego podopiecznym, którzy w mgnieniu oka odrobili straty. Do wyrównania w 10. minucie doprowadził Zhitnikov.

Przy stanie 5:5 gra obu drużyn nieco się uspokoiła. Przez kolejny kwadrans żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w końcówce pierwszej połowy do głosu ponownie doszły Azoty, które do przerwy prowadziły 18:16.

Po zmianie stron nafciarze, podobnie jak dzień wcześniej, szybko doprowadzili do wyrównania. Na 20 minut przed końcową syreną, niebiesko-biało-niebieskich na prowadzenie wyprowadził Tiago Rocha.

Przyjezdni walczyli jak mogli, ale nie zdołali odebrać prowadzenia gospodarzom. Wiślacy przez większość drugiej połowy wygrywali 2-3 bramkami i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 36:32. To drugie zwycięstwo Wisły z Azotami w ½ finału play-off. Nafciarzom wystarczy już tylko jedna wygrana do zagwarantowania sobie udziału w wielkim finale. Tam płocczanie zmierzą się prawdopodobnie z Vive Tauron Kielce.

Kolejne spotkanie już za tydzień, w sobotę, w hali Azotów.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 36:32 (16:18)

Orlen Wisła: M.Wichary (31% 10/30, 0/2 k), R.Corrales (31% 4/15, 1/1 k) - M.Daszek(3, 2/2k), I.Nikčević, V.Ghionea(3, 1/1k), T.Rocha(9, 3/3k), Z.Kwiatkowski, D.Racotea(1), D.Zhitnikov(10), J.Toledo, M.Tarabochia(5), A.Montoro(5)

Azoty: V.Bogdanov (10% 2/17, 0/4 k), S.Zapora (24% 5/19, 0/2 k)- J.Sobol(2), P.Kuchczyński(2), P.Krajewski, A.Skrabania(1), L.Petrovsky(2), R.Orzechowski(6), M.Kubisztal(10), N.Prce(2), B.Kowalczyk(1), P.Masłowski(6, 2/3k), R.Przybylski

Upomnienia: I.Nikčević, D.Racotea, D.Zhitnikov - R.Orzechowski, M.Kubisztal, R.Przybylski

Kary: Orlen Wisła 8 min (D.Racotea 4 min, Z.Kwiatkowski 2 min, T.Rocha 2 min) - Azoty 4 min (N.Prce 2 min, B.Kowalczyk 2 min)