Reklama

Drift Masters: Kibice mogą być spokojni

Opublikowano:
Autor:

Drift Masters: Kibice mogą być spokojni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wielkimi krokami zbliża się 3. i 4. runda Drift Masters. Podobnie jak rok temu zawody odbędą się na stadionie Wisły Płock. Na sobotę zaplanowana jest runda nocna, w niedzielę zmagania drifterów będą dostępne od samego rana.

Wielkimi krokami zbliża się 3. i 4. runda Drift Masters. Podobnie jak rok temu zawody odbędą się na stadionie Wisły Płock. Na sobotę zaplanowana jest runda nocna, w niedzielę zmagania drifterów będą dostępne od samego rana.

Bramy Drift Masters zostaną otwarte w sobotę o 13.00, a na 21.30 zaplanowana jest runda nocna.  - Oprócz emocji związanych z driftingiem przygotowaliśmy liczne atrakcje dla kibiców - zapowiedział podczas konferencji przed zawodami Tomasz Chwastek, dyrektor generalny Drift Masters. W przerwach na torze będzie można zobaczyć pokazy Freestyle Family, start motocyklowy czy cheerleaderki.

Bilety będzie można nabyć przed zawodami w kasach na stadionie Wisły. Tor dla kierowców jest już prawie gotowy, trwają jeszcze prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa kierowcom i przede wszystkim widzom.

Trasa o długości 832 metrów jest nieco inna niż rok temu. Sędziowie zaplanowali małą niespodziankę dla kibiców. Pomimo podobnego układu toru organizatorom udało się zaprojektować taką trasę, która powiększy wartość widowiska w porównaniu z zeszłym rokiem.

Prezydent Andrzej Nowakowski nie ukrywał zadowolenia z faktu, że zawody po raz kolejny odbędą się w Płocku. - Po raz czwarty drifting zagości w naszym mieście, a po raz drugi na stadionie Wisły - mówił prezydent. - W tym roku jesteśmy nieco lepiej przygotowani. Prace trwały dłużej, dzięki czemu tor został wybudowany w taki sposób, że będzie można go przykryć sztuczną nawierzchnią. Asfalt pozostanie u nas do kolejnej rundy, która odbędzie się w październiku.

Organizatorzy uspokoili także fanów płockiej Wisły i zapewnili, że dzięki współpracy Drift Masters z klubem stadion będzie spełniał wszystkie wymagania ekstraklasy, w której Wisła będzie grała w przyszłym sezonie. - Podjęliśmy współpracę z Wisłą i pomagamy sobie nawzajem w sprawie remontu stadionu, aby ten sprostał wymaganiom związanym z wejściem do ekstraklasy - mówiono podczas konferencji. - Fani piłki nożnej mogą być spokojni, dzięki naszej kooperacji zyskają obie strony.

W ubiegłym roku najlepszymi podczas płockich rund okazali się 15-letni Adam Zalewski i Grzegorz Hypki. Świetnie prezentował się również płocczanin Piotr Więcek - reprezentujący Budmat Auto Drift Team.

 

Plan zawodów:

SOBOTA

13:00 - otwarcie bram dla kibiców

13:00 - 13:45 - trening do kwalifikacji

14:00 - 16:00 - kwalifikacje

17:30 - 18:20 - trening w parach dla TOP-16

18:30 - 19:00 - otwarty park maszyn dla publiczności

19:15 - 20:30 - trening w parach dla TOP-16

20:30 - 21:30 - show dla publiczności

21:30 - 23:30 - zawody TOP 16

00:00 - 00:15 - specjalny pokaz Freestyle Family + Psycho Dolls + Zawodnicy.

NIEDZIELA

8:00 - otwarcie bram dla kibiców

7:00 - 7:45 - trening do kwalifikacji

8:00 - 10:00 - kwalifikacje

12:00 - 12:30 - show dla publiczności

12:30 - 14:30 - zawody TOP 16

14:30 - 16:00 - otwarty park maszyn dla publiczności

Czytaj też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE