Dobry mecz Nafciarzy, remis z ekstraklasą

Dobry mecz Nafciarzy, remis z ekstraklasą - Zdjęcie główne

SportW drugim dniu obozu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie Wisła rozegrała pierwszy tegoroczny sparing. Nafciarze zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk, marnując sporo okazji do zdobycia kolejnych goli.

Przypomnijmy, że Lechię trenuje Bogusław Kaczmarek, w przeszłości szkoleniowiec m.in. płockiej Wisły. Nafciarzy prowadzi jego syn Marcin. Jak donosi strona Wisły spotkanie było dość ciekawym widowiskiem, a lepsze wrażenie, zwłaszcza do przerwy, robił płocki zespół, który stworzył kilka idealnych okazji do zdobycia gola. Szwankowała jednak skuteczność.

W drugiej połowie sparingu w Cetniewie odsłonie inicjatywę początkowo przejęli piłkarze Lechii, którzy w 55. minucie zdobyli gola po dwóch fantastycznych interwencjach Seweryna Kiełpina, pokonanego dopiero po trzeciej dobitce. Wyrównanie padło po perfekcyjnym strzale z 25. metrów Łukasza Sekulskiego. Wisła miała kilka dobrych okazji, by wygrać, ale skończyło się remisem.

Przed zespołem teraz ciężkie treningi kondycyjne, a w środę kolejna gra kontrolna z czołowym polskim klubem Polonią Warszawa. W planie jest jeszcze sparing z  Gryfem Wejherowo (sobota 26. stycznia).

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:1 (0:0)

1:0 Piotr Grzelczak 55.
1:1 Łukasz Sekulski 78.

Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Janicki, Brożek (46. Bielawski) - Wiśniewski (46. Frankowski), Surma (46. Czerwiński), Pietrowski, Łazaj, Buzała - Duda (46. Grzelczak).

Wisła: Ptak (46. Kiełpin) - Nadolski, Magdoń (46. Zembrowski), Radić (75. Magdoń), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski (75. Góralski), Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Sekulski), Hiszpański (75. Mysona) - Dziedzic (46. Krzywicki).