Czwarte zwycięstwo Wisły w Lidze Europejskiej

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Czwarte zwycięstwo Wisły w Lidze Europejskiej - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

SportW meczu Ligi Europejskiej piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali w w Orlen Arenie zespół Fenix Toulouse Handball 27:25 (12:9). Płocczanie zagrali po raz czwarty w Lidze Europejskiej i po raz czwarty wygrali!

Dokładnie przed tygodniem bardzo osłabiona Wisła po golu w fantastycznej ostatniej akcji meczu cpokonała Francuzów na wyjeździe 26:25 (14:12). W Orlen Arenie zagrała już w szerszym składzie. W 6. minucie zameldował się Michał Daszek, zdobywając bramkę z karnego na 2:1 dla gospodarzy. Po ładnej kontrze gospodarzy Lovro Mihić podwyższył na 5:2 i już po 11 minutach trener Tuluzy poprosił o przerwę. Poskutkowało, bo szybko Francuzi wyszli na prowadzenie 6:5.

Podobnie jak we Francji, mecz był bardzo wyrównany. Płocczanie nie mogli uzyskać znaczącej przewagi. Pięć minut przed końcem Ivan Stevanowić obronił karnego przy stanie 10:9, ale w koncówce goście byli bardzo groźni. Przy stanie 11:9 ponownie mieli karnego i ponownie klasę pokazał Stevanović! W ostatnich sekundach trafil Niko Mindegia i do szatni gospodarze schodzili z bardzo dobrym wynikiem 12:9.

W drugiej połowie na 14:11 podwyższył Mindegia i konieczny był czas dla Tuluzy. Goście nie rezygnowali.

Irytujące, że płocczanie przy stanie 18:16 i grze 6 na 4 nie dość, że nie strzelili bramki, to jeszcze ją stracili! Na szczęście w 48. min. Mihić podwyższył na 23:20, a następnie Daszek doprowadził do wyniku 24:20.

Do końca goście byli groźni, ale Wisła była lepsza, kontrolowała grę. Niestety w samej końcówce  płocczanie "łapali" dwunimnutowe kary. Niespełna dwie minuty przed końcem Wisła wygrywała 27:25, ale musiała walczyć 4 na 6! I w tym momencie obronił Adam Morawski, ale z karnego nie trafił Daszek! Na szczęście w końcówce Francuzi nie byli w stanie odrobić strat, Wisła wygrała 27:25!

Orlen Wisła Płock - Fenix Toulouse 27:25 (12:9)

Orlen Wisła: Stevanović, Morawski - Mindegia 6, Toto 5, Mihić 5, Daszek 5, Dutra 2, Szita 1, Fernandez 1, Komarzewski 1, Krajewski 1, Ruiz, Serdio, Terzić, Stenmalm, Czapliński

Najwięcej bramek dla Fenix: Giraudeau 6, Ntanzi 4, Soudry 3.