Czerwone kartki w sparingach. Dwa zwycięstwa piłkarzy Wisły

Czerwone kartki w sparingach. Dwa zwycięstwa piłkarzy Wisły - Zdjęcie główne

SportW ostatnich sparingach przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych piłkarze Wisły Płock pokonali GKS Tychy 4:2 i Odrę Opole 1:0. W obu meczach sędziowie pokazywali czerwone kartki.

W piątkowe popołudnie Wisła, przebywająca na obozie przygotowawczym w Szamotułach, zmierzyła się z GKS Tychy, siódmą ekipą pierwszej ligi w poprzednim sezonie. Od początku pojedynku w Grodzisku Wielkopolskim przeważali płocczanie. Po 20 minutach udowodnili to bramką, zdobytą głową przez Alana Urygę. Kilka minut później po faulu na Piotrze Tomasiku sędzia podyktował rzut karny dla płocczan, a na 2:0 podwyższył Ricardinho.

W drugiej połowie GKS po błędach płocczan niespodziewanie strzelił dwie bramki i zrobiło się 2:2. Wisła znów atakowała, a w 70. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Serb  Alen Stevanović i Wisła znów prowadziła. Po goli Olafa Nowaka z karnego nafciarze podwyższyli na 4:2.

Po drugiej żółtej kartce czerwoną zobaczył jeden z graczy GKS, ale wynik już się nie zmienił, Wisła wygrała 4:2 (2:0).

Skład płocczan w tym meczu: Bartłomiej Żynel - Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Piotr Tomasik (53. Titas Milasius) - Damian Rasak (64. Riccardo Grym), Dominik Furman - Olaf Nowak, Mateusz Szwoch, Alen Stevanović (86. Patryk Leszczyński - Ricardinho.

Natomiast w sobotę w Szamotułach zespół z Płocka zmierzył się z innym przedstawicielem Fortuna 1. Ligi - Odrą Opole.

W pierwszym kwadransie spotkania stroną przeważającą była Odra. Zawodnicy Mariusza Rumaka na początku meczu kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Thomasa Dahne. Sposobu na pokonanie niemieckiego bramkarza szukali między innymi Krzysztof Janus oraz Szymon Skrzypczak, lecz bez efektów, ponieważ nasz golkiper był bardzo dobrze dysponowany. W 9. minucie obronił strzał Skrzypczaka, a chwilę później Janusa, natomiast dobitkę Bartłomieja Wdowika zatrzymał Damian Michalski.

Przez kwadrans przeważali piłkarze z Opola, a później gra się wyrównała. Do przerwy goli nie było. W drugiej odsłonie Wisła groźnie kontratakowała. W 59. minucie po raz drugi żółtą kartką ukarany został Maciej Spychał, w efekcie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 63. minucie Titas Milasius dośrodkował w pole karne, a niepilnowany Oskar Zawada strzałem głową zdobył jedyną bramkę tego spotkania i płocczanie wygrali 1:0.

Wisła: Thomas Dähne (46. Jakub Wrąbel) - Cezary Stefańczyk, Damian Michalski, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Giorgi Merebashvili, Riccardo Grym, Maciej Spychała (57. Patryk Leszczyński), Titas Milašius (76.Adrian Szczutowski) - Oskar Zawada, Karol Angielski.

Potyczka z Odrą była ostatnim sprawdzianem Wisły przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy. W poniedziałek 22 lipca o godz. 18 Wisła zagra w Płocku z Górnikiem Zabrze. Wcześniej, w piątek 19 lipca, klub zaprasza do amfiteatru na oficjalną prezentację drużyny (godz. 19.47, wstęp wolny).