Ciężka przeprawa z piorunującą końcówką

Ciężka przeprawa z piorunującą końcówką - Zdjęcie główne

SportPo bardzo wyrównanym meczu szczypiorniści Wisły Płock pokonali Chrobrego w Głogowie 26:24 (13:13) i zameldowali się w półfinale mistrzostw Polski. Dobre spotkanie rozegrali zwłaszcza Wichary, Kubisztal i Kavas.

W środę Nafciarze gładko wygrali pierwszy mecz w Płocku 31:19. W sobotę w Głogowie po rzucie Luki Dobelseka Wisła objęła prowadzenie, ale po 7 minutach to Chrobry prowadził 4:1 i jasne było, że nie będzie łatwo. Do przerwy ekipy toczyły wyrównany bój, zegar pokazał po 30 minutach remis po 13.

W hali w Głogowie dopingowała kilkunastoosobowa kibiców z Płocka. Oni są z zespołem bez względu na wynik i okoliczności, ale sporo z tych, co zostali w Płocku, interesuje jednak także wynik. A ten w 39. minucie był fatalny – Wisła przegrywała z siódmą ekipą po fazie zasadniczej aż 14:19, to nie był powód do dumy!

Konieczna była duża mobilizacja, by nie dopuścić do trzeciego spotkania w Płocku. Nafciarze przyspieszyli, bronili bardzo agresywnie, nie dopuszczali Chrobrego do klarownych sytuacji rzutowych i po kolejnych 10 minutach wyszli na prowadzenie 21:20.  W końcówce było jednak na styku,w ostatniej minucie Wichary obronił rzut przy stanie 25:24 dla Wisły, a 18 sekund przed końcem trener Lars Walther, a w ostatniej akcji Kubisztal ustalił wynik na 26:24. W Wiśle dobrze grał Marcin Wichary, skuteczni byli Michał Kubisztal (8 goli) i Bostjan Kavas (6).

W  półfinale (od 21 kwietnia) płocczanie zagrają do trzech zwycięstw z lepszym z pary MMTS Kwidzyn-Powen Zabrze. Wcześniej czeka nas finał Pucharu Polski w Kielcach.

Chrobry Głogów - Wisła Płock 24:26 (13:13)

Chrobry: R.Stachera, S.Zapora - G.Czekałowski, J.Łucak(1), M.Świtała(3), P.Piętak(2), M.Płaczek(3), A.Świątek, M.Ścigaj(3, 3k), P.Olęcki(1), R.Fogler, M.Frąszczak, K.Kuta(1), M.Bednarek(5), T.Mochocki(3), S.Różański(2)

Wisła: M.Wichary, M.Seier - J.Bäckström(1), C.Spanne(2), K.Olsen, K.Syprzak(3), M.Toromanović(1), Z.Kwiatkowski, N.Eklemović, M.Kubisztal(8), B.Kavaš(6), L.Dobelšek(3), M.Zołoteńko(1), A.Twardo(1)

Kary: Chrobry 12 min (M.Świtała 2 min, T.Mochocki 2 min, M.Bednarek 2 min, K.Kuta 2 min, P.Olęcki 2 min, S.Różański 2 min) - Orlen Wisła 8 min (M.Toromanović 4 min, K.Olsen 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min)