Chwalony i czerwony Piechowski. Białoruś już czeka

Chwalony i czerwony Piechowski. Białoruś już czeka - Zdjęcie główne

SportW drugim meczu turnieju w Tarnowie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych z Nafciarzami w składzie wygrała ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 28:15 (16:8).

W drugim meczu turnieju w Tarnowie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych z Nafciarzami w składzie wygrała ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 28:15 (16:9).

To mecz w ramach Turnieju Czterech Narodów, polska kadra przygotowuje się do styczniowych mistrzostw Europy. W piątek Polska przegrała z Hiszpanią B, ale druga połowa w wykonaniu Polaków była bardzo dobra. Biało-czerwoni zagrali w niej świetnie, w obronie prym wiódł Nafciarz Mateusz Piechowski.  Ostatecznie Hiszpanie wygrali zaledwie jedną bramką. W kadrze Polski pokazał się też Adam Morawski.

W sobotę Polacy  zmierzyli się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Podobnie jak z Hiszpanią B nic ciekawego nie pokazał niestety były Nafciarz Kamil Syprzak. Z Barcelony przeniósł się do francuskiego PSG, w kadrze liczymy na coś więcej.

Piechowski po ostrej obronie wyleciał z boiska w 25 minucie. Po trzeciej karze dwuminutowej zobaczył czerwoną kartkę. Podobnie dwie minuty później Dawid Dawydzik.

Jasnym punktem reprezentacji w tym turnieju jest 18-letni rozgrywający Michał Olejniczak, nie mający żadnych kompleksów, pokazujący wiele ciekawych i skutecznych zagrań.

W niedzielę, na zakończenie turnieju, Polacy zagrają z Białorusią, która ma komplet punktów po zwycięstwach ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Hiszpanią B.

Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie 28:15 (16:9)

Polska: Kornecki, Zakreta - Moryto 6, Łangowski 5, Sićko 4, Bondzior 3, Szyba 2, Przybylski 2, Olejniczak 2, Czuwara 1, Syprzak 1, Jarosiewicz 1, Dawydzik 1

ZEA: Albalooshi - Mubarak 8, W. Albalooshi 3, Alkatheeri 2, Aldhalnhani 1, Khamis 1