Chrobry poległ w grodzie Krzywoustego

Chrobry poległ w grodzie Krzywoustego - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręczni Wisły Płock w meczu PGNiG Superligi bez większego wysiłku pokonali Chrobrego Głogów. Znakomite zawody rozegrał Dan Emil Racotea, który 7 razy pokonywał bramkarza gości.

Podopieczni Manolo Cadenasa już na samym początku pokazali, że chcą szybko odskoczyć przeciwnikom i odebrać im chęć do dalszej walki. Głogowianie nie zamierzali jednak odpuszczać i po trzech straconych na początku bramkach szybko doprowadzili do wyrównania.

Po 12 minutach na tablicy wyników widniał remis po 6. Przez kilkanaście następnych akcji Wisła miała problem z bramkarzem gości. Dopiero w 20. minucie udało się ponownie wypracować większą przewagę. Przyjezdnym zaczęło brakować sił i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 18:12.

Druga część meczu to już dopełnienie formalności. Dobrze dysponowany tego dnia Corrales został zmieniony przez Wicharego. Polski bramkarz odbił pięć rzutów w tym jednego karnego. W końcówce meczu szansę na zaprezentowanie się przed płocką publicznością otrzymał Kacper Adamski, płocczanin zdobył jedną bramkę.

Spotkanie ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem niebiesko-biało-niebieskich 35:23. Podopieczni Manolo Cadenasa mogą teraz skupić się na sobotnim pojedynku z francuskim PSG.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 35:23 (18:12)

Wisła: R.Corrales (39% 10/29, 2/2 k), M.Wichary (45% 4/10, 1/1 k) - V.Ghionea(5, 1/1k), I.Nikčević(5), M.Daszek(6, 1/1k), A.Wiśniewski, T.Rocha(1), Z.Kwiatkowski, M.Tarabochia(3, 0/1k), D.Racotea(7), J.Toledo(2), K.Adamski(1), D.Zhitnikov(5)

Chrobry: R.Stachera (40% 3/9, 1/1 k), M.Kapela (23% 9/37, 0/2 k) - A.Miszka(3), M.Świtała(2, 0/2k), I.Bąk(1), K.Pawłowski(1), Ł.Kandora(3), R.Biegaj(1), G.Sobut(3), K.Tylutki, M.Gujski(2), A.Babicz(3, 0/1k), K.Sadowski(1), D.Płócienniczak(3), W.Kubała

Upomnienia: T.Rocha, D.Racotea - D.Płócienniczak, K.Sadowski, K.Tylutki

Kary: Orlen Wisła 10 min (J.Toledo 4 min, Z.Kwiatkowski 2 min, D.Racotea 2 min, T.Rocha 2 min, ) - Chrobry 2 min (I.Bąk 2 min )