Reklama

Brąz płocczanina na Mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor:

Brąz płocczanina na Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Damian Chrzanowski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoto zdobył Michał Chudy a srebrnym medalistą został Oskar Zimowski.

Damian Chrzanowski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w ramach  XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoto zdobył Michał Chudy a srebrnym medalistą został Oskar Zimowski.

Sukces Chrzanowskiego nie powinien dziwić, płocczanin jest jednym z faworytów tych mistrzostw. Kilka tygodni temu na Igrzyskach Europejskich w Baku również popłynął w finale z trzecim czasem. Brąz zdobyty na Mistrzostwach Polski to pierwszy medal pływaka w tej edycji, Damiana czeka jeszcze kilka biegów.

- Jestem bardzo zadowolony z medalu, cieszy mnie również to, że udało mi się wykręcić życiówkę. - nie ukrywał zadowolenia zawodnik KP MZOS Płock. - Mimo takiego sukcesu nie mogę teraz pozwolić sobie na rozluźnienie, przede mną kolejne dni Mistrzostw Polski i kolejne starty.

Dziś kolejne biegi w wykonaniu płocczanina. Zawodnikowi zostały cztery wyścigi, 50 i 200 metrów motylkiem oraz 50 i 100 metrów grzbietem.

- Najbardziej zależy mi na tym, żeby zrobić dobry wynik i poprawić swoje życiówki. - powiedział nam Damian, które ulubionym stylem jest właśnie styl motylkowy. - O medalach  na razie nie myślę, czas pokaże czy uda mi się osiągnąć podobny sukces jak w pierwszym biegu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE