Bramkarka Kwidzyna zatrzymała SMS [FOTO]

Bramkarka Kwidzyna zatrzymała SMS [FOTO] - Zdjęcie główne

SportSMS ZPRP Płock przegrał drugie z rzędu spotkanie na szczeblu I ligi. Podopieczne Marka Jagodzińskiego uległy MTS Kwidzyn. Bohaterką drużyny przyjezdnej została bramkarka, która w drugiej części gry wręcz zamurowała bramkę.

Spotkanie przegrałyśmy przez naszą dużą nieskuteczność - powiedziała nam rozgrywająca SMS-u - Natalia Nosek. - Przez ostatnie 10 minut rzuciłyśmy tylko 3 bramki. Grałyśmy zbyt szybko i bez dokładnego rozegrania akcji. Nie potrafiłyśmy wypracować sobie dogodnej sytuacji rzutowej i oddawałyśmy rzuty z bardzo trudnych pozycji.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny przez 30 minut toczyły bój bramka za bramkę. Przez całą pierwszą część spotkania żaden zespół nie wyszedł na wyższe niż jednobramkowe prowadzenie. SMS miał kilka szans na powiększenie przewagi, niestety wtedy swoje umiejętności pokazywała bramkarka gości, która często zatrzymywała płocczanki w sytuacjach stuprocentowych.

Druga połowa pojedynku rozpoczęła się od mocnego ataku gości. MTS szybko odrobił stratę jednej bramki i wyszedł na prowadzenie. W 48. minucie zespołowi z Kwidzyna udało się wypracować dwubramkową przewagę. Dwie minuty później szczypiornistki z naszego miasta doprowadziły do remisu 20:20. Niestety, od tej pory na boisku rządziły już tylko ich rywalki. Świetny mecz w bramce rozgrywała Joanna Pożoga. W ciągu ostatnich 10 minut, podopieczne Marka Jagodzińskiego, tylko 3 razy dały radę pokonać bramkarkę gości. Po drugiej stronie boiska piłka 7 razy znalazła drogę do siatki i ostatecznie mecz zakończył się porażką SMS’u 23:27.

SMS ZPRP Płock – MTS Kwidzyn 23:27 (15:14)

SMS: Karolina Kuszka, Kamila Olejniczak - Izabela Maciejewska ,Zuzanna Gajewska 1, Marlena Urbańska 3, Izabela Świerżewska 1, Klaudia Cygan 3, Żaneta Lipok 3, Aneta Szczechowicz 1, Natalia Nosek 4, Aleksandra Rosiak 7.