Bolesna porażka Stoczniowca przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Sport W pierwszym domowym meczu w IV lidze Stoczniowiec Płock wysoko przegrał z Escolą Varsovia 0:6. Mecz na żywo oglądało ok. 150 widzów.

Po zeszłotygodniowej wygranej w Wołominie (2:0 dla Stoczniowca) podopiecznym Damiana Kijka przyszło zagrać na swoim obiekcie z Escolą Varsovia. Stoczniowcy przed meczem mieli problemy kadrowe, niektórzy zawodnicy zagrali na nieswoich pozycjach.

Od początku spotkania gra toczyła się pod dyktando gości. Przyjezdni dominowali fizycznie, zbierali większość drugich piłek, choć długo w ich grze brakowało większcych konkretów. W pierwszej połowie warszawianie zdobyli tylko jedną bramkę - Adrian Tokarski, źle wybił piłkę, a na 35. metrze przejął ją Edgar Jończyk. Niewiele się zastanawiając strzelił zewnętrzną częścią stopy do pustej bramki.

Po gospodarzach widać było trudy spotkania, ale przez 45 minut postawili jeszcze względny opór. Po zmianie stron worek z bramkami szybko się jednak rozwiązał. Na 2:0 podwyższył Szymon Szulc i Stoczniowic musiał wyjść wyżej. Przez moment gospodarze przycisnęli, stworzyli pewne zagrożenie pod bramką Michała Androsiuka, ale to było za mało. Escola po kilku minutach się otrząsnęła, a za plecy zmęczonych obrońców zaczęły lądować kolejne prostopadłe podania. Goście i tak nie wykorzystali wszystkich sytuacji, jak choćby kontrataku 5 na 1. Mimo to piłka raz za razem lądowała w siatce i skończyło się na 0:6.

W 3. kolejce Stoczniowiec zagra na wyjeździe z Mławianką Mława. Początek meczu w sobotę 21 sierpnia o godz. 17:00.

Stoczniowiec Płock - Escola Varsovia 0:6 (0:1)

bramki: Jończyk, Szulc, Szmyd, Nahorny, Kołosowski.

Składy wyjściowe:

Stoczniowiec: Adrian Tokarski, Krystian Skierkowski, Artut Ignaczewski, Przemysław Kowalczyk, Adrian Bieńkowski, Oliwier Osmański, Piotr Majchrzak, Kamil Dąbrowski, Łukasz Trzciński, Mateusz Nowak, Krystian Majchrzak.

Escola: Michał Androsiuk, Piotr Gurzęda, Jan Bąk, Bartosz Farbiszewski, Sebastian Szymerski, Łukasz Stanisławski, Edgar Jończyk, Adrian Ziarek, Mateusz Szmyd, Szymon Szulc, Adrian Sobierajski.