Bolesna porażka ligowa w Kielcach

Bolesna porażka ligowa w Kielcach - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Marka Jagodzińskiego przegrały wyjazdowy mecz z Koroną Handball Kielc. Fatalna pierwsza połowa w wykonaniu płocczanek i 10 bramek straty przesądziły o wyniku spotkania. Mimo walki w drugiej części, szczypiornistki z Płocka musiały uznać wyższość rywalek.

- Byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu - powiedziała nam Aleksandra Rosiak. -  Wiedziałyśmy, że kielczanki wyjdą do nas bardzo wysoko. Ćwiczyłyśmy na treningu atak przy takim wariancie defensywy, ale w meczu to nie wychodziło.

SMS przed tym spotkaniem, miał na swoim koncie tyle samo punktów co jej sobotni przeciwnik - 6. Stawką meczu był awans na wyższe miejsce w tabeli. W szeregach gości nie wystąpiła Paulina Piwowarczyk, która nabawiła się kontuzji na Turnieju o Puchar Dyrektora ZPRP.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli zawodniczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po kwadransie gry, gospodynie tego spotkania, wypracowały sobie przewagę siedmiu bramek i prowadziły już 9:2. SMS grał bardzo nieskutecznie, co bez litości wykorzystywały kielczanki. Na nic zdawały się time-outy brane przez trenera gości, w 24. minucie było już 18:8. Przez kolejne 6 minut spotkania, żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w siatce i takim wynikiem skończyła się pierwsza odsłona meczu.

W drugiej części gry przyjezdne nieco się obudziły. W szeregach zespołu z Płocka błyszczała szczególnie Natalia Nosek - zdobywczyni 8 bramek w całym meczu i Aleksandra Rosiak, która 6 razy pokonywała bramkarkę gospodyń. Na 10 minut przed końcem spotkania pojawiła się nadzieja na korzystny rezultat. Korona prowadziła już tylko 23:20. Niestety rozpędzone płocczanki nie wykorzystały szansy i straciły 3 bramki z rzędu. Do końca spotkania pozostawało 6 minut, a w tak krótkim czasie nie sposób odrobić aż 6 bramkową stratę. Ostatecznie kielczanki wygrały 30:25 i awansowały na 4 pozycję w tabeli.

Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock 30:25 (18:8)

Korona: Hibner - Mochocka 7, Więckowska 7, Nowak 5, Zimnicka 3, Małecka 3, Tutaj 2, Rozmus 2, Czubaj 1 oraz Kędzior, Skowrońska.

SMS: Kuszka, Olejniczak - Nosek 8, Rosiak 6, Urbańska 4, Lipok 3, Cygan 2, Świerżewska 1, Maciejewska 1 oraz Papierzyńska, Szczechowicz.

Kary: 18 min. - 12 min.

Sędziowie: Jarzynka, Siedlarz