Błędy bramkarza, Wisła przegrywa w sparingu z I-ligową Wartą Poznań

Błędy bramkarza, Wisła przegrywa w sparingu z I-ligową Wartą Poznań - Zdjęcie główne

SportKilkudniowy obóz w Grodzisku Wielkopolskim Nafciarze zakończyli meczem sparingowym z Wartą Poznań. Kibu Vicuna debiutu na ławce trenerskiej Wisły nie zaliczy jednak do udanych.

Wiślacy w Wielkopolsce przebywali od czwartku. Z drużyną do Grodziska nie pojechali powołani do reprezentacji narodowych Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili i Marcel Zapytowski. W Płocku zostali także leczący urazy Krystian Miś i Riccardo Grym.

Kibu Vicuna w swoim pierwszym meczu dokonał przeglądu kadr. Nie mógł skorzystać z Szymańskiego i Merebaszwilego, a na ławce posadził Ricardinho czy Nico Varelę, którzy na murawę weszli w drugiej połowie.

Nafciarze w pojedynku z I-ligową Wartą Poznań stracili aż trzy bramki i wydaje się, że każdej z tych sytuacji Bartłomiej Żynel powinien zachować się lepiej. Najpierw w 25. minucie źle przyjął piłkę, a z prezentu skorzystał Michał Grobelny. Wisła dość szybko wyrównała - faulowany w szesnastce Warty był Oskar Zawada i sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę.

Poznaniacy szalę na swoją korzyść przechylili w drugiej połowie. W 67. minucie na lewym skrzydle, przy biernej postawie obrońców, szarżował Niklas Zulciak. Niemiec uderzył z ostrego kąta po krótkim słupku i zaskoczył bramkarza Wisły. Cztery minuty później było już 3:1, a bramkę ponownie strzelił Zulciak.

Warta Poznań - Wisła Płock 3:1 (1:1)

1:0 Grobelny 25'

1:1 Zawada 33' (karny)

2:1 Zulciak 67'

3:1 Zulciak 71'

Warta Poznań (skład wyjściowy): 33. Tomasz Laskowski- 3. Jakub Kiełb, 24. Mateusz Wypych, 4. Wojciech Onsorge, 14. Radosław Jasiński, 18. Bartosz Kalupa, 7. Michał Grobelny, 6. Nikodem Fiedosewicz, 8. Niklas Zulciak, 16. Krystian Sanocki, 9. Łukasz Spławski.

Rezerwowi: 1. Adrian Lis, 12. Jan Wojnowski, 22. Robert Janicki, 20. Adrian Cierpka, 21. Wojciech Fadecki.

Wisła Płock: 31. Bartłomiej Żynel - 95. Patryk Stępiński, 14. Adam Dźwigała (46, 26. Igor Łasicki), 5. Bartłomiej Sielewski (46, 18. Alan Uryga), 2. Marcin Warcholak - 6. Damian Rasak (60, 99. Patryk Wieliczko), 8. Dominik Furman (60, 9. Radosław Gałązka) - 96. Jakub Łukowski (46, 7. Nico Varela), 23. Semir Štilić (60, 96. Jakub Łukowski), 11. Caló Oliveira - 16. Oskar Zawada (60, 21. Ricardinho).