Reklama

Bieg Soczewki tym razem z mundurowymi

Opublikowano:
Autor:

Bieg Soczewki tym razem z mundurowymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 33. edycja Biegu Soczewka z BOP w tym roku odbędzie się 19 października. Organizatorzy spodziewają się startu około 700 zawodniczek i zawodników.

33. edycja Biegu Soczewka z BOP w tym roku odbędzie się 19 października. Organizatorzy spodziewają się startu około 700 zawodniczek i zawodników.

W trakcie imprezy odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, dla straży pożarnej, policji i straży miejskiej, bieg główny rozgrywany w formule open oraz marsz Nordic Walking. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z Płocka spodziewa się około 500 startujących w biegach seniorskich oraz 200 zawodniczek i zawodników w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych.

Biuro zawodów dla biegu głównego o Nordic Walking usytuowane zostanie w Szkole Podstawowej w Soczewce, a biegów dzieci i młodzieży – przy starcie nad jeziorem Soczewka.

Jako pierwsze, o 10 staną na starcie dzieci, które pobiegną na 100 metrów. O 11.40 na trasę ruszą uczestnicy marszu Nordic Walking, którzy będą mieli do pokonania 5,5 kilometra. Szczegółowy program Biegu Soczewki z BOP dostępny jest w naszym Kalendarzu imprez.

Bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansie 11 kilometrów na trasie ścieżką przyrodniczą i leśnymi duktami wokół jeziora Soczewka. Profil trasy umożliwia pokonanie jej również osobom na wózkach inwalidzkich.

Limit czasu w biegu głównym to dwie godziny. Prawo do startu na 11 km mają osoby pełnoletnie. Uczestnicy rywalizacji dzieci i młodzieży mogą startować na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. W tym roku po raz pierwszy TKKF Płock organizuje rywalizację służb mundurowych (czynnych lub w rezerwie) z jednostek Płocka.

Wszyscy chętni do startu mogą zgłaszać się internetowo przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.tkkf-plock.pl lub www.maratonypolskie.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń przez internet upływa 10 października. Po tym terminie zapisać się będzie można osobiście w biurze zawodów, o ile wcześniej nie zostanie przekroczony pięćsetosobowy limit miejsc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE