Autor: | Zdjęcie: kadr z transmisji Radomiaka Radom

Awantura pomiędzy zawodnikami Wisły i Radomiaka. Sędzia przerwał sparing przed czasem - Zdjęcie główne
Zobacz
2
zdjęć

foto kadr z transmisji Radomiaka Radom

SportW czasie przerwy na mecze reprezentacji Wisła Płock rozegrała sparing z Radomiakiem Radom w Ząbkach. Mecz nie został dokończy - arbiter zdecydował się przerwać spotkanie na 20 minut przed końcem ze względu na awanturę pomiędzy drużynami.

Zespoły wykorzystują przerwę na mecze reprezentacji na podtrzymanie rytmu meczowego przed ostatnimi kolejkami, a w przypadku Wisły Płock także testowanie nowych zawodników. Od kilku dni zespołem trenuję stoperzy - 23-letni Ukrainiec Denys Taraduda i 26-letni Litwin Ričardas Šveikauskas.

W piątek kilka minut po 12:00 Nafciarze rozpoczęli sparing z Radomiakiem Radom w Ząbkach. Wisła prowadziła 1:0 po bramce Nikoli Srećkovicia w 13. minucie meczu.

Spotkanie nie obfitowało w brutalne faule, choć obie drużyny miały zastrzeżenia do pracy sędziego. W 72. minucie Edi Semedo został uprzedzony przez Denysa Taradudę. Portugalczyk faulował Ukraińca i po chwili podszedł w jego stronę, cały czas gestykulując. Doszło do przepychanki, ale zawodników uspokoili Radosław Cielemęcki i Pedro Henriquez. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana.

Arbiter ukarał zawodników żółtymi kartkami, a dla Semedo było to drugie upomnienie. Po kilku sekundach podbiegł Fabian Hiszpański, a chwilę później w polu karnym Wisły przepychały się już całe drużyny, interweniowali nawet członkowie sztabu szkoleniowego. Sędzia zdecydował się zakończyć spotkanie.

Według naszych informacji zawodnicy Wisły chcieli dokończyć mecz, ale do tego nie doszło. Sytuację można obejrzeć na transmisji Wisły - akcja zaczyna się w 72:20 minucie meczu.

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0