Awans jest nasz. Wracamy do ekstraklasy!

Awans jest nasz. Wracamy do ekstraklasy!  - Zdjęcie główne

SportPiłkarze nożni Wisły Płock po 9 latach przerwy wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali Zawiszę Bydgoszcz i na dwie kolejki przed końcem sezonu świętują awans.

Już od samego rana w całym Płocku, przystrojonym specjalnie na tę okazję na biało-niebiesko, czuć było atmosferę święta. Po południu kilkuset kibiców Wisły w wybornych nastrojach i radosnym oczekiwaniu przemaszerowało w niebieskim pochodzie spod ratusza na stadion im. Kazimierza Górskiego. Padł frekwencyjny rekord - na trybunach zasiadło ponad 7 tysięcy osób! Nie zawiedli się!

Wisłę na prowadzenie już w 17. minucie wyprowadził Damian Piotrowski. Płocczanin wykorzystał prostopadłe podanie, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejne minuty to gra głównie w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W końcówce pierwszej połowy mocniej przycisnęła Zawisza. Bydgoszczanie na 3 minuty przed końcem mieli szansę na wyrównanie. Dośrodkowanie próbował wykorzystać Toni Markić, ale jego strzał głową wylądował na poprzeczce bramki Seweryna Kiełpina.

Po zmianie stron nafciarze kontynuowali swoją grę. Spokojna i pewna obrona pozwalała na wyprowadzanie kontrataków. Po 6 minutach od wznowienia stan rywalizacji na 2:0 podwyższył Arkadiusz Reca.

Na kolejne bramki czekaliśmy zaledwie kilkanaście minut, bo 10 minut później za sprawą Piotra Wlazło zrobiło się 3:0, chwilę później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Reca. Przy wyniku 4:0 stało się jasne, że już nic nie jest w stanie odebrać Wiśle Płock zwycięstwa i awansu do Ekstraklasy.

W 79. minucie gości dobił Mikołaj Lebedyński, który wykorzystał zamieszanie w polu karny i pokonał bramkarza przyjezdnych. Na pięciobramkowym dorobku zakończył się pojedynek Wisły z Zawiszą.

Po końcowym gwizdku zapanowała wszechobecna euforia! Kibice na czele z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim w okamgnieniu znaleźli się na murawie, by tam szaleć ze szczęścia. Emocje sięgnęły zenitu - prezes klubu Jacek Kruszewski aż popłakał się z radości. Teraz kibice świętują zwycięstwo na Starym Rynku.

Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 5:0 (1:0)

1:0 - Piotrowski 17'
2:0 - Reca 51'
3:0 - Wlazło 61'
4:0 - Reca 63'
5:0 - Lebedyński 78'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Damian Piotrowski (76' Fabian Hiszpański), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca (70' Dominik Kun), Mikołaj Lebedyński (81' Emil Drozdowicz).

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Toni Markić, Piotr Stawarczyk, Blazo Igumanović (65' Arkadiusz Widelski), Jakub Smektała, Kamil Drygas, Gal Arel, Mica (40' Karol Angielski), Wasił Panajotow, Szymon Lewicki (76' Daniel Włosiński).

Więcej zdjęć z meczu i świętowania zwycięstwa wkrótce na naszym portalu.