Reklama

Zadłużenia powodem do ogłoszenia upadłości. Dowiedz się jak możesz się przed tym obronić

Opublikowano:
Autor:

Zadłużenia powodem do ogłoszenia upadłości. Dowiedz się jak możesz się przed tym obronić - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Słysząc, że ktoś jest zadłużony bardzo często mamy przed oczami osobę, która żyje luksusowo, ale jej życie opiera się na zaciąganiu kolejnych kredytów. Funkcjonujemy w takich czasach, że każdy dąży do posiadania jak najlepszych rzeczy. Nawet jeśli go nie stać. Kolejne zakupy na raty w konsekwencji doprowadzają do niewypłacalności, a tym samym do narastania długów. Jednak zadłużenie dotyczy nie tylko indywidualnych osób. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, na rynku jest bardzo dużo firm, które mają ogromne długi. Powszechnie uważa się, że najczęściej działania mające na celu oddłużanie dotyczą jednoosobowych działalności. Nic bardziej mylnego! Coraz częściej w zadłużenia popadają duże firmy.

Przytłaczające długi jako jeden z powodów upadłości dużych przedsiębiorstw

 

Z danych udostępnionych pod koniec lipca 2021 roku przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że zadłużenia przedsiębiorstw wynoszą w Polsce 11,5 mld zł. Najczęściej zadłużenia odnotowuje się w bankach, firmach leasingowych, czy ubezpieczeniowych. Najbardziej poszkodowane są również hurtownie, które często zgadzają się dla swoich stałych klientów na odroczenie płatności, co w konsekwencji prowadzi do jej nieuregulowania, a tym samym narastania długu. Skąd wynikają zadłużenia dużych firm? Z reguły swoją mocną pozycję na rynku przekładają na odwlekanie płatności lub całkowite jej zaniechanie. Takie długotrwałe działania doprowadzają do utraty kontroli nad rosnącymi długami. Jeśli w porę nie zostaną podjęte odpowiednie czynności doprowadzi to do upadłości danego przedsiębiorstwa. Należy otworzyć tzw. postępowanie restrukturyzacyjne, gdzie wyróżnia się m.in. postępowanie o zatwierdzenie układu, postępowanie układowe lub sanacyjne.

 

Postępowanie układowe jako rozwiązanie problemu zadłużenia wielu firm

 

Postępowanie układowe jest dedykowane przedsiębiorstwom, którym grozi niewypłacalność lub już stały się niewypłacalne. Dodatkowo jest wprowadzane wobec firm, jakie nie zgadzają się z częścią zobowiązań pieniężnych wobec swoich kontrahentów. W ramach postępowania układowego składany jest do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością układu. Korzyścią dla danego przedsiębiorstwa jest fakt, że nie traci całego swojego majątku, a jedynie zobowiązuje się do spłacenia zadłużeń u wierzycieli z możliwością zmniejszenia ich wysokości. Sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek jedynie wtedy kiedy zadłużona firma udowodni, że posiada środki pieniężne na uregulowanie kosztów postępowania układowego oraz jego ustaleń. Zajrzyj na stronę internetową: https://www.i-kancelaria.pl/klient-biznesowy/oddluzanie-postepowanie-ukladowe/ i dowiedz się jak opisane postępowanie pomoże Twojej firmie. Z pomocą doświadczonych prawników z kancelarii Ptak & Wspólnicy szybko zostaną podjęte odpowiednie kroki, a perspektywa o ogłoszeniu upadłości i utracie całego dorobku ulegnie oddaleniu. Odbij się od dna wybierając fachową pomoc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE