Reklama

Wakacje all inclusive a ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać polisę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wakacje all inclusive a ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać polisę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Planując wakacyjne wojaże warto poświęcić chwilę na zakup odpowiedniej polisy turystycznej. Choć na wakacjach nie spodziewamy się żadnych przykrości, nigdy nie możemy całkowicie wykluczyć ryzyka przeróżnych nieszczęśliwych wypadków lub sytuacji, w których konieczna będzie pomoc medyczna. A ta za granicą potrafi naprawdę słono kosztować. To główny powód, dla którego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne wybierając się na wakacje all inclusive.

Dlaczego należy wykupić ubezpieczenie podróżne na wakacje?

Na wakacjach staramy się wypocząć i beztrosko spędzić czas. To właśnie ta beztroska często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji, które mogą stworzyć konieczność skorzystania z pomocy medycznej. Czasem jest to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Koszty leczenia za granicą potrafią przyprawić o zawrót głowy – wraz z transportem medycznym są liczone w tysiącach euro! Polisa turystyczna ma pokryć ewentualne koszty leczenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Zakres ochrony jest jednak znacznie szerszy i obejmuje również odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Podróżując po Europie można posiadać także kartę EKUZ, ale nie zastępuje ona dobrego ubezpieczenia.

Co obejmuje dobre ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne to przede wszystkim polisa KL, która ma pokryć ewentualne koszty leczenia. Odrębnym pakietem jest ratownictwo, czyli pomoc medyczna udzielona przez specjalistyczne służby (np. zabranie helikopterem z górzystego terenu w przypadku kontuzji). Bardzo ważnym składnikiem jest także NNW, czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie podróżnicze może objąć ochroną także bagaż, zagwarantować OC w życiu prywatnym i OC sportowe. A zatem, polisę należy dostosować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Kolejnym powodem, dla którego warto wykupić polisę turystyczną są naprawdę przystępne ceny. Na koszt ubezpieczenia składa się kilka czynników, przede wszystkim: dokładny zakres ochrony, suma gwarantowana kosztów leczenia, koszty ratownictwa, a także maksymalna kwota NNW. Na cenę ubezpieczenia wpływają także dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby: OC prywatne czy ochrona bagażu. W ostatnich dwóch latach popularną składową jest także ubezpieczenie od COVID-19. Na koszt ubezpieczenia podróżnego wpływać będzie także kraj, do którego się wybierasz oraz wiek najmłodszego uczestnika wakacji. Niemniej jednak, oferty największych firm ubezpieczeniowych są naprawdę korzystne i już za ok. 7 zł za dzień można liczyć na naprawdę dobrą polisę. Polisę podróżną wykupuje się na konkretny termin, aczkolwiek zawsze warto dodać kilka dni, na wypadek, gdyby wystąpiły nieoczekiwane problemy z powrotem.

Gdzie znaleźć dobrą polisę turystyczną?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie porównywarki ubezpieczeniowej, którą możesz znaleźć na stronie internetowej https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/. Wystarczy uzupełnić wymagane informacje, a system wyświetli najciekawsze oferty posegregowane od najtańszej do najdroższej wskazując również najważniejsze informacje o zakresie ochrony. Teraz możesz przejść do konkretnej polisy i szybko sfinalizować wszystkie formalności. Zanim jednak kupisz polisę turystyczną w wybranej firmie ubezpieczeniowej, zapoznaj się przynajmniej pobieżnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których można znaleźć wiele cennych informacji o polisie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE